reklama
reklama
reklama
© ctrls
Biznes |

Intel otworzy laboratorium badawczo-rozwojowe w Indiach

Intel potwierdził, że uruchomi nowe centrum badawcze w ośrodku danych DC1 firmy CtrlS w Bengaluru w Indiach.

Wiadomość ta oznacza wzmocnienie dotychczasowych relacji między obiema firmami. Intel i CtrlS są partnerami od ponad 15 lat, a latem Intel zarezerwował przestrzeń w obiekcie CTRL DC1 na podstawie trzyletniej umowy.

Mówi się, że nowe laboratorium będzie wykorzystywane "na dużą skalę" do opracowywania i testowania nowych architektur procesorów, a także zapewni Intelowi dostęp do ekosystemu partnerów, który obejmuje dostawców pamięci i producentów oryginalnych systemów (ODM).

"Intel był moim mentorem w czasach, gdy rozpoczynałem działalność, a także wspaniałym partnerem przez ponad 15 lat. Otwarcie laboratorium procesorów nowej generacji Intela w naszym centrum danych w Bangalore przenosi nasze relacje na wyższy poziom. Życzę zespołowi Intela wielu sukcesów i z niecierpliwością czekam na zaspokojenie ich rosnących potrzeb w ciągu najbliższych kilku lat" – powiedział Sridhar Pinnapureddy, prezes CtrlS.

CtrlS obsługuje obecnie 12 centrów danych o łącznej mocy 234 MW w siedmiu miastach – Mumbaju, Hajdarabadzie, Chennai, Bangalore, Noidzie, Lucknow i Patnie. W październiku firma ogłosiła plany zainwestowania 2 mld USD w ciągu najbliższych sześciu lat w celu rozszerzenia działalności w Azji i na Bliskim Wschodzie.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1