reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TSMC
Biznes |

Prezes TSMC przejdzie na emeryturę w 2024 roku

W czerwcu 2024 roku dr Mark Liu ustąpi po 30 latach pracy w TSMC i zostanie zastąpiony przez obecnego CEO C.C. Wei.

Taiwan Semiconductor Manufacturing Company poinformowało, że jej prezes nie będzie ubiegał się o nominację na kolejną kadencję i przejdzie na emeryturę w czerwcu przyszłego roku po dorocznym zgromadzeniu akcjonariuszy.

Dr Mark Liu dołączył do TSMC w 1993 roku. Funkcję prezesa objął w czerwcu 2018 roku. Pod jego kierownictwem firma stała się najbardziej wartościową spółką giełdową w Azji, a jej roczne przychody wzrosły ponad dwukrotnie do 72,1 mld USD w 2022 r., zysk netto wyniósł około 30 mld USD.

"To był zaszczyt pełnić funkcję prezesa po naszym legendarnym założycielu dr Morrisie Changu dla tak znanego na całym świecie przedsiębiorstwa. Chciałbym teraz wykorzystać moje wieloletnie doświadczenie w branży półprzewodników, spędzić więcej czasu z rodziną i rozpocząć kolejny rozdział mojego życia. Do ostatniego dnia tej kadencji wciąż będę pilnie nadzorował ład korporacyjny wraz z Radą Nadzorczą. Jestem przekonany, że TSMC w nadchodzących latach będzie nadal osiągać znakomite wyniki” – powiedział dr Mark Liu. 

Liu będzie nadal nadzorował działania zarządu w zakresie ładu korporacyjnego do ostatniego dnia swojej kadencji. Następnie funkcję przewodniczącego przejmie obecny CEO C.C. Wei.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1