reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Biznes |

Polski Scanway z zamówieniem z Azji

Scanway S.A. poinformował w raporcie z 21 grudnia o podpisaniu kontraktu z założonym w 2010 roku przedsiębiorstwem Ghalam LLP o wartości 185 500 euro. Zgodnie z umową, Scanway zobowiązał się do dostarczenia dwóch modeli teleskopu.

Firma z Wrocławia pisze, że dostarczy dwa modele teleskopu – układu optycznego oraz podsystemu elektronicznego do akwizycji danych z sensora optoelektronicznego – możliwych do integracji z nanosatelitą oraz wsparcie inżynierskie w całym procesie projektu, integracji oraz testów teleskopów i nanosatelitów. Jak zaznaczono, teleskopy będą wykonane w klasie modelu inżynierskiego oraz modelu lotnego.

Wartość umowy wynosi 185 500 euro, zaś czas realizacji to 12 miesięcy.

„Współpraca z Ghalam wpisuje się w strategię spółki na oferowanie swoich produktów poza europejskim rynkiem, w krajach rozwijających się pod kątem przemysłu kosmicznego. Jest to kolejny oficjalnie podjęty krok, po uprzednim podpisaniu ramowej umowy o współpracy z australijską spółką AICRAFT, pozwalający na wejście na rynek Azja-Pacyfik” — pisze Scanway w raporcie.

Warto podkreślić, że Ghalam powstało przy udziale kapitału francuskiego oraz kazachskiego, a jednym z jej udziałowców jest Airbus Defence Space. 

Scanway liczy, że dzięki podpisanej 21 grudnia umówię z firmą Ghalam, pozyska wartościowego partnera, a także dostawcę podsystemów o wysokiej jakości, posiadającego odpowiednie zaplecze do integracji i testów różnych produktów z branży kosmicznej.


 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2