reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pexels andrea piacquadio
Przemysł elektroniczny |

USA zabezpieczy łańcuch dostaw półprzewodników

Ustawa mająca na celu przyciągnięcie zagranicznych inwestycji do amerykańskiego sektora produkcji półprzewodników przeszła przez amerykański Senat bez sprzeciwu.

Projekt ustawy Securing Semiconductor Supply Chains Act został złożony przez senatorów Ricka Scotta i Gary'ego Petersa. Senatorowie przedstawili swoją propozycję jako odpowiedź na to, co ich zdaniem jest wadą amerykańskiej ustawy Chips and Science Act. 

Argumentują, że ograniczenie importu i eksportu z Chinami naraża amerykański przemysł półprzewodników na niedobory dostaw i że potrzebne są większe inwestycje w celu pobudzenia krajowych łańcuchów dostaw.

"Ponieważ wpływ komunistycznych Chin na rynek półprzewodników nadal rośnie, a niektóre korporacje w branży przedkładają zyski nad interesy amerykańskiego bezpieczeństwa narodowego, nadszedł czas, aby zwiększyć produkcję krajową" — powiedział senator Rick Scott. "Ustawa Chips and Science Act nie zrobiła nic, aby wesprzeć amerykańskich producentów, jednocześnie sprzyjając biznesowi w komunistycznych Chinach. To niedopuszczalne. Teraz bardziej niż kiedykolwiek musimy skupić się na produkcji amerykańskich półprzewodników, a ustawa o zabezpieczeniu łańcuchów dostaw półprzewodników jest dobrym miejscem do rozpoczęcia"

Program SelectUSA został ustanowiony w 2011 roku w celu poprawy federalnych wysiłków na rzecz przyciągnięcia inwestycji tworzących miejsca pracy. Ustawa Securing Semiconductor Supply Chains Act ma na celu skierowanie programu SelectUSA do współpracy z organizacjami rozwoju gospodarczego na szczeblu stanowym - w szczególności w zakresie tego, w jaki sposób przyciągają one zagraniczne inwestycje w produkcję półprzewodników.  

W lipcu Izba Reprezentantów Stanów Zjednoczonych przyjęła podobną ustawę pod przewodnictwem Grega Pence'a i Anny Eshoo.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1