reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© foxconn
Przemysł elektroniczny |

Foxconn zainwestuje 1 mld USD w Indiach

Tajwański gigant elektroniczny Foxconn złożył wniosek o utworzenie fabryki półprzewodników w stanie Karnataka, twierdzi indyjski minister stanu ds. elektroniki i IT.

Rajeev Chandrasekhar potwierdził w środę, że Foxconn złożył wniosek do "zmodyfikowanego programu tworzenia fabryk półprzewodników w Indiach", który jest częścią indyjskiego programu mającego na celu pobudzenie krajowego przemysłu.

To tylko najnowszy ruch Foxconnu w celu zmniejszenia zależności od chińskich operacji, ponieważ jego kluczowy klient Apple odczuwa presję ze strony rządu USA, aby zerwać stosunki z Pekinem. Foxconn montuje około 70% iPhone'ów i jest największym producentem kontraktowym Apple.

W ostatnich miesiącach Foxconn podjął szereg działań na rzecz indyjskiej produkcji. Na początku grudnia firma poinformowała, że zainwestuje ponad 1,5 miliarda USD w indyjski projekt za pośrednictwem swojej lokalnej spółki zależnej, Hon Hai Technology India Mega Development.

Przypomnijmy, że jeszcze wcześniej Foxconn ogłosił wiele projektów w Indiach, w tym jeden o wartości 600 mln USD w stanie Karnataka oraz budowę fabryki o wartości 500 mln USD w stanie Telangana.

Inne projekty utknęły jednak w martwym punkcie. Latem Foxconn wycofał się z wartego 19,5 mld USD wspólnego przedsięwzięcia z indyjskim gigantem wydobywczym Vedanta.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1