reklama
© Electris
Biznes |

Electris zwiększy moce produkcyjne

Electris, wiodący polski producent i dostawca podzespołów oraz elementów miedzianych dla największych koncernów elektroenergetycznych na świecie, otrzymał kolejną pozytywną decyzję o wsparciu swojego planu inwestycyjnego w ramach PSI Inwestycji. Łączna wartość przedsięwzięcia szacowana jest na ponad 20 mln zł.

Nową inwestycją Electris chce zwiększyć moce produkcyjno-usługowe, by w przyszłości również poszerzyć swoją ofertę i dostosować ją do zwiększających się wymagań ze strony klientów. W planach jest zatem rozbudowa oraz modernizacja obiektów zakładu, zakup nowoczesnych maszyn i urządzeń a także inwestycja w zaawansowane systemy informatyczne. 

Najnowsze przedsięwzięcie ma być realizowane przez cztery lata i zakończyć się na koniec 2027 roku. Łączna wartość inwestycji szacowana jest na ponad 20 mln złotych. Przewidywany jest wzrost zatrudnienia. 

„Inwestycje są wpisane w DNA naszej firmy od samego początku jej istnienia. Przez ostatnie 20 lat, dzięki wdrażaniu nowych technologii i poszerzaniu portfolio usług, Electris zmieniło się diametralnie. Naszym celem jest dalszy intensywny rozwój - podsumowuje Łukasz Hajdyła, Prezes Zarządu Electris, w komunikacie prasowym. „Dynamiczne zmiany w gospodarce energetycznej generują rosnące zapotrzebowanie na nasze miedziane komponenty, i to bardzo cieszy. Natomiast  nasi Klienci oczekują od nas nie tylko wysokiej jakości produktów, ale także elastyczności, szybkich dostaw, wsparcia w bieżących i planowanych projektach oraz zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialności ekologicznej. By spełnić te oczekiwania – inwestycje są konieczne! Współpraca z Krakowskim Parkiem Technologicznym i wsparcie, jakie otrzymujemy w ramach PSI, daje nam szeroki wachlarz możliwości. Jestem przekonany, że wszystkie planowane działania  pomogą nam w lepszym przygotowaniu się na wyzwania przyszłości. Rozwijając się, zwiększamy nasze możliwości produkcyjne, a co za tym idzie - nasza oferta staje się jeszcze bardziej konkurencyjna.”

Electris zaznacza, że od kilku lat sukcesywnie wdraża szereg proekologicznych rozwiązań i działań, dzięki którym minimalizuje wpływ swojej działalności na środowisko. Nowe inwestycje mają pomóc w zwiększeniu śladu węglowego oraz budowaniu świadomości pro-ekologicznej wśród pracowników firmy i społeczności lokalnej.

„Firma Electris nie zatrzymała się na małym zakładzie produkcyjnym z początku swojej działalności. Przedsiębiorstwo systematycznie inwestowało w nowe technologie i nowoczesne urządzenia, co pozwoliło mu stawić czoła wyzwaniom branżowym. Skorzystanie z ulgi podatkowej w ramach Polskiej Strefy Inwestycji to strategiczne posunięcie, które nie tylko potwierdza siłę i perspektywiczność firmy, ale również otwiera nowe możliwości rozwoju. Polska Strefa Inwestycji daje bowiem firmom potencjał do dalszego wzrostu i doskonale uzupełniającej się współpracy” – mówi Tadeusz Zaremba, prezes zarządu Krakowskiego Parku Technologicznego, w komunikacie. 

Electris podkreśla, że prowadzi również rozmowy z Krakowskim Parkiem Technologicznym o poszerzeniu współpracy, która wykracza poza zakres wsparcia udzielonego w ramach Polskiej Strefy Inwestycji – dotyczą działań z European Digital Innovation Hub, punktem wsparcia dla firm przemysłowych, które chcą wprowadzić do swoich fabryk rozwiązania przemysłu 4.0.

Electris działa na rynku od 20 lat, w tym czasie wyrobiło sobie silną pozycję najwyższej klasy specjalisty  produkcji elementów miedzianych i aluminiowych, który dostarcza swoje produkty do prawie 70 krajów na świecie. Produkty polskiej formy są stosowane przez największe koncerny elektroenergetyczne, firmy z sektora odnawialnych źródeł energii, banków energii, komunikacji, kolejnictwa i wielu innych.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1