reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Trelleborg
Biznes |

Szwedzki Trelleborg kupuje MNE Group

Szwedzki specjalista w dziedzinie polimerów, Trelleborg, podpisał umowę przejęcia koreańskiej MNE Group. Trelleborg oczekuje, że transakcja zapewni mu dostęp do niektórych z największych na świecie producentów półprzewodników.

Trelleborg jest liderem w dziedzinie inżynieryjnych rozwiązań polimerowych, które uszczelniają, tłumią i chronią krytyczne aplikacje w wymagających środowiskach. Działa w wielu branżach, ale oczywiście wierzy, że może poprawić swoją pozycję w półprzewodnikach. Z tego powodu spółka zdecydowała się na zakup MNE Group, w skład której wchodzą dwie firmy – Materials Nano Engineering i Materials Nano Solution.

MNE produkuje wysokowydajne uszczelki na rynek wtórny i dla producentów OEM sprzętu do produkcji półprzewodników. Jest to wysoce wyspecjalizowany obszar, ponieważ chipy półprzewodnikowe wymagają ekstremalnych wymagań w zakresie czystości i odporności na plazmę. Istnieje jednak ogromny rynek dla tych uszczelek od producentów czujników IoT, robotyki, pojazdów elektrycznych i innych.

"Dzięki MNE Group zyskujemy ugruntowane kontakty z niektórymi z największych na świecie producentów półprzewodników na największym lokalnym rynku półprzewodników na świecie. Mając Koreę Południową jako bazę, planujemy dalszy rozwój na innych rynkach azjatyckich" – mówił Peter Hahn, Business Area President w Trelleborg Sealing Solutions, w komunikacie prasowym. "Połączenie doświadczenia i lokalnych możliwości MNE Group, wraz z technologią, badaniami i rozwojem oraz globalną siecią Trelleborg, pozwala nam przyspieszyć wzrost w tym szybko rozwijającym się i dochodowym segmencie rynku."


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1