reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© pexels komod ayal
Przemysł elektroniczny |

Hongkong zamierza utworzyć centrum R&D

sekretarz Hongkongu ds. innowacji, technologii i przemysłu twierdzi, że miasto poszukuje funduszy na nowe centrum innowacji, które może złagodzić wpływ zachodnich ograniczeń. Utworzenie ośrodka badawczo-rozwojowego poświęconego półprzewodnikom wyniosłaby 364 mln USD.

Według South China Morning Post, Sun Dong, sekretarz Hongkongu ds. innowacji, technologii i przemysłu, zwrócił się do Rady Legislacyjnej miasta o zatwierdzenie dotacji w wysokości 364 mln USD na utworzenie obiektu. Plan zakłada uzyskanie zgody do 2 kwartału 2024 roku oraz rozpoczęcie działalności od 2025 roku.

Projekt jest częścią szerszej strategii mającej na celu utworzenie w regionie Greater Bay Area (integrującego Hongkong, Makau i dziewięć miast kontynentalnych) jednej potęgi gospodarczej – i być może obejście ograniczeń eksportowych nałożonych przez USA.

"W Chinach kontynentalnych jest wielu producentów sprzętu półprzewodnikowego, a niektóre firmy produkują nawet półprzewodniki w Hongkongu" – powiedział Sun. "Obecnie prowadzą z nami rozmowy na temat tego, jak wykorzystać Hongkong jako platformę do wejścia na rynek międzynarodowy".

W centrum znalazłyby się dwie główne pilotażowe linie produkcyjne do prowadzenia badań i testów nad węglikiem krzemu i azotkiem galu, w ramach rosnącego nacisku na pojazdy elektryczne i odnawialne źródła energii.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2