reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© wikipedia
Przemysł elektroniczny |

Ukraina chce konkurować na rynku półprzewodników

Ukraiński rząd zadeklarował, że zamierza pomóc lokalnym firmom w produkcji półprzewodników w tempie 50 000 chipów miesięcznie do 2028 roku.

Plan, nazwany Win 2030, został zaprezentowany przez ministra transformacji cyfrowej Mychajło Fiodorowa i jego zastępcę, Walerię Ionan, w Kijowie pod koniec ubiegłego tygodnia.

Fiodorow podkreślił, że innowacje odegrają kluczową rolę w wygraniu wojny z Rosją i odniósł się do ponad 20 przepisów, które zostały uproszczone, aby ułatwić prowadzenie działalności lokalnym firmom technologicznym.

Dodał, że celem jest, aby Ukraina znalazła się w pierwszej piętnastce krajów rozwijających mikroelektronikę i pojazdy bezzałogowe. Aby to osiągnąć, Win 2030 będzie wspierać przedsiębiorstwa " bez fabryk ", które nie produkują własnych półprzewodników. Wyznaczył cel dla Ukrainy, aby produkować 50 000 chipów rocznie i generować do 10 miliardów dolarów.

Fedorov przyznał, że trudno będzie zaoferować dotacje pieniężne dla lokalnych projektów, ale zasugerował wsparcie niefinansowe. Podał potencjalną datę rozpoczęcia realizacji projektu na 2025 r. i powiedział, że osiągnięcie zdolności produkcyjnych zajmie trzy lata.


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama