reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© zf
Przemysł elektroniczny |

ZF też inwestuje na Węgrzech

Niedawno Evertiq podawał, że ZF wyprodukowało już 3 miliony silników elektrycznych. Niemiecki dostawca motoryzacyjny nie ma zamiaru na tym poprzestać i wciąż chce się rozwijać. Teraz okazuje się, że ZF uruchomi nowe moce produkcyjne na Węgrzech, by zaspokoić niezmienni rosnący popyt na pojazdy elektryczne.

W związku ze zwiększeniem mocy produkcyjnych na Węgrzech, ZF zainwestuje tam 62,5 mln euro. Przedsięwzięcie dotyczy zakładów w Debreczynie i Kecskemét, czyli dwóch bastionów motoryzacyjnych na Węgrzech, w których znajdują się również węgierskie siedziby BMW i Mercedesa. Warto dodać, że ZF zaopatruje oba zakłady. 

Inwestycja przyniesie 313 nowych miejsc pracy i zapewni zwiększone moce produkcyjne do produkcji części samochodowych w segmencie pojazdów elektrycznych.

HIPA zaznacza, że łączna wartość inwestycji ZF wynosi 62,5 mln euro. Produkcja w Kecskemét będzie odbywać się w hali o powierzchni 17 700 metrów kwadratowych, podczas gdy operacja w Debreczynie będzie prowadzona w obiekcie o powierzchni 13 700 metrów kwadratowych. 

ZF będzie dostarczać niemieckim producentom OEM przednie i tylne osie, które firma montuje we własnym zakładzie. Nowe zakłady ZF mają zostać uruchomione do końca czwartego kwartału 2024 roku.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2