reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© seemitch
Biznes |

Fińskie Crimppi inwestuje na Łotwie

Chcąc lepiej obsługiwać rynek Europy Północnej, producent wiązek kablowych z siedzibą w Vaasa zdecydował się otworzyć nową, czwartą już fabrykę. Wybór padł na Łotwę i tamtejszą Lipawę.

Crimppi, wiodący fiński producent wiązek kablowych, kontynuuje dynamiczny rozwój. W związku z nową inwestycją, firma zdecydowała się utworzyć nową spółkę zależną na Łotwie. Fabryka rozpocznie działalność w pierwszym kwartale 2024 roku. 

Oprócz nowej fabryki na Lipawie, w portfolio Crimppi znajdują się jeszcze działające zakłady produkcyjne w Finlandii, Chorwacji i Chinach.

„Fabryka Crimppi na Łotwie rozszerzy sieć fabryk grupy i umożliwi bardziej zróżnicowaną obsługę klientów. Nowa fabryka będzie w stanie szybko zwiększyć produkcję, ponieważ początkowo przeniesiemy tam część istniejących zamówień z chorwackiej fabryki” – mówi Timo Harri, dyrektor generalny Crimppi, w komunikacie prasowym.

Łotwa okazała się strategicznym wyborem ze względów geograficznych i środowiskowych. Nowa lokalizacja zminimalizuje transport wewnętrzny między fabrykami, a odległość importowanych towarów do klientów również zostanie znacznie zmniejszona.

„Dzięki produkcji na Łotwie możemy zmniejszyć ślad węglowy naszych produktów i obsługiwać naszych klientów bardziej efektywnie z logistycznego punktu widzenia. Jednocześnie nowa fabryka uwalnia moce produkcyjne w innych zakładach, umożliwiając ich rozwój. Na przykład nasza chorwacka fabryka będzie mogła w większym stopniu obsługiwać Europę Środkową i Południową” – mówi dalej Harri.

W Lipawie mieści się drugi co do wielkości port na Łotwie z regularnym ruchem morskim oraz dobry dostęp do odpowiednio wykwalifikowanej siły roboczej. Crimppi chce w następnych latach zwiększyć zatrudnienie, a docelowo Crimppi Latvia ma zatrudniać ponad 100 pracowników.

„Jestem podekscytowany możliwością zbudowania nowej spółki zależnej Crimppi na Łotwie. Nowa fabryka w Lipawie będzie dobrze wspierać strategię Crimppi i przyczyni się do dalszego wzrostu. Obecnie rekrutujemy pierwszych pracowników, którzy zostaną wysłani na szkolenie do innych fabryk Crimppi. W ten sposób możemy zapewnić wysoki poziom wiedzy specjalistycznej i jakości produktów od samego początku” – mówi Ingus Palapis, dyrektor fabryki Crimppi na Łotwie, w komunikacie. 

Crimppi uważa, że trudna sytuacja gospodarcza na świecie często wpływa na zakupy i działalność biznesową firm. Dlatego Crimppi inwestuje, pomimo recesji, chcąc płynąć pod prąd, rozwijając się i inwestując w przyszłość

„Wszystkie nasze główne inwestycje zrealizowaliśmy podczas recesji. Wierzymy w to, co robimy, a wytwarzane przez nas produkty będą cieszyły się rosnącym popytem w miarę postępów zielonej transformacji. Będziemy kontynuować naszą strategię silnego wzrostu z pewnością siebie i determinacją” – wyjaśnia Harri.

Crimppi inwestuje jednak nie tylko w maszyny do swojego nowego zakładu w łotewskiej Lipawie, ale również powzięło znaczące inwestycje w sprzęt i maszyny w Vaasie. Crimpppi chce bowiem wzmocnić swoją pozycję wiodącego producenta wiązek przewodów również na poziomie globalnym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama