reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© intel
Biznes |

Wielu producentów korzysta z Intel Core Ultra

Dell, Microsoft i Lenovo należą do gigantów PC, którzy dostarczają sprzęt zawierający najnowsze mikroprocesory Intel Core Ultra skonfigurowane pod kątem sztucznej inteligencji.

Intel potwierdził podczas premiery, że dziesiątki producentów komputerów PC wprowadziło laptopy Core Ultra do globalnych sprzedawców detalicznych, takich jak Best Buy w USA, chiński JD.com i australijski Harvey Norman.

Producent chipów zaprezentował rodzinę procesorów mobilnych Core Ultra we wrześniu pod nazwą kodową Meteor Lake. Wierzy, że produkty te zasilą "pierwszą generację komputerów PC ze sztuczną inteligencją". Wynika to z ich zdolności do przyspieszania operacji AI w całej jednostce centralnej, jednostce przetwarzania grafiki i architekturze jednostki przetwarzania neuronowego.

Intel Core Ultra to pierwszy procesor zbudowany w oparciu o technologię procesową Intel 4 i pierwszy wykorzystujący zaawansowaną technologię pakowania Foveros 3D. Podczas premiery w zeszłym tygodniu dyrektor generalny Intela, Pat Gelsinger, powiedział, że chipy sprawią, że usługi AI będą tańsze, szybsze i bardziej prywatne niż korzystanie z usług opartych na centrach danych w chmurze.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2