reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© XTPL
Biznes |

XTPL zacieśnia współpracę z amerykańską firmą

Polska innowacyjna spółka zanotowała kolejne w tym roku zamówienie. Tym razem XTPL dostarczy urządzenie DPS do zastosowań w rozwoju mikro-montażu w półprzewodnikach do ONTOS INC w USA.

Kolejnym zamówieniem na urządzenie prototypujące Delta Printing System (DPS) XTPL zacieśnia swoją współpracę z amerykańską firmą ONTOS Equipment System Inc., która od października br. świadczy dla spółki usługi dystrybucji jej rozwiązań technologicznych na terenie Ameryki Północnej – pisze XTPL w komunikacie prasowym.

Jak wskazano, zamówione urządzenie DPS będzie wykorzystywane w laboratorium B+R firmy ONTOS oraz jej partnerów w USA, do prac nad zaawansowanym mikro-montażem chipów półprzewodnikowych, w szczególności w obszarze hybrid-bonding. Dostawę i uruchomienie zaplanowano na pierwszą połowę 2024 roku.

„Współpraca między ONTOS a XTPL, rozpoczęta w październiku 2023 roku, stanowi ważny krok dla innowacji w przemyśle półprzewodnikowym. Łącząc technologie Ultra Precise Dispensing firmy XTPL i Atmospheric Plasma firmy ONTOS, dążymy do wykorzystania ich potencjału w rozwoju mikro-montażu dla układów półprzewodnikowych, w szczególności w obszarze hybrid-bonding. Nasza wspólna inicjatywa jest ważna zwłaszcza teraz, gdy niezależność produkcji półprzewodników zarówno w USA, jak i w Europie zyskuje coraz większą uwagę. Zgodnie z ustawą CHIPS and Science Act w USA i European Chips Act w Europie, zaawansowane wyzwania związane z pakowaniem w przemyśle półprzewodników są uznawane za jeden z najważniejszych priorytetów – mówi Matthew Phillips, Prezes Zarządu ONTOS Equipment Systems Inc., w komunikacie prasowym.

ONTOS Equipment System Inc., którego siedziba znajduje się w mieście Chester w stanie New Hampshire, jest producentem nowatorskich urządzeń do przygotowywania powierzchni za pomocą atmosferycznej plazmy w temperaturze pokojowej. XTPL wskazuje, że produkty firmy ONTOS mają szczególne zastosowanie w prototypowaniu i produkcji zaawansowanych układów scalonych, a firma prowadzi sprzedaż i usługi w ponad 20 krajach na całym świecie. Jest to również oficjalny dystrybutor XTPL na rynku Ameryki Północnej, który promuje technologię polskiej spółki wśród swoich obecnych klientów jako rozwiązanie pozwalające na obniżenie kosztów i skrócenie czasu prototypowania oraz produkcji małoskalowej zaawansowanych układów scalonych, a także wśród nowych klientów jako komplementarne rozwiązanie do wykonania niezawodnych połączeń elektrycznych w półprzewodnikach.

„Zaawansowane pakowanie w obszarze półprzewodników to jeden z naszych strategicznych kierunków rozwoju i rynków na którym chcemy być obecni z technologią XTPL. Współpraca z ONTOS, mogącym się pochwalić wieloletnim doświadczeniem w tym zakresie, jest dla nas tym bardziej nobilitująca i ekscytująca. Wprowadzenie naszego urządzenia DPS do laboratorium B+R ONTOS w USA wesprze nasz rozwój zarówno na rynku amerykańskim, jak i w całym przemyśle półprzewodnikowym i będzie to kolejny demonstrator technologicznych możliwości XTPL w kluczowym dla nas obszarze geograficznym, z dużą ekspozycją na międzynarodowych klientów i partnerów ONTOS. Współpraca ta jest zgodna z przyjętą przez nas w listopadzie br. strategią na lata 2023-2026 i wierzę, że może ona otworzyć nowe możliwości dla wzrostu biznesu XTPL” – komentuje Filip Granek, Prezes Zarządu XTPL S.A., w komunikacie prasowym.

XTPL rozpoczęło komercjalizację urządzeń prototypujących Delta Printing System zna przełomie 2020 i 2021 roku. Dziś, 18 grudnia, spółka potwierdziła łącznie 24 zamówień urządzeń DPS, z czego 12 zamówień w 2023 roku. Cena jednostkowa urządzenia DPS wynosi około 170-200 tys. euro.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2