reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© NXP
Biznes |

NXP i Foxconn łączą siły

NXP Semiconductors i Hon Hai Technology Group (Foxconn) wspólnie inwestują w nowy ośrodek badawczy w Taoyuan County's Nankan District.

Partnerzy twierdzą, że chińskie laboratorium będzie dążyć do szybszego wprowadzenia na rynek pojazdów elektrycznych definiowanych programowo. Zostanie w nim zatrudnionych ponad 200 inżynierów. Sprzęt do pierwszej fazy operacji został już zainstalowany.

W oświadczeniu NXP stwierdziło, że obiekt wykorzysta swoje portfolio elektryfikacji i rozwiązania systemowe dla różnych pojazdów. W szczególności będzie wykorzystywał rodziny S32G i S32K3 do kontrolerów domenowych i strefowych w celu ukierunkowania bramek zorientowanych na usługi, sieci pojazdów i bezpiecznego sterowania pojazdami.

"Laboratorium przyspieszy postęp w zakresie elektrycznych, definiowanych programowo pojazdów, od rozmów do rzeczywistości. Przemysł motoryzacyjny musi stać się szybszy i bardziej wydajny, a NXP z przyjemnością rozszerza swoje portfolio rozwiązań systemowych, aby umożliwić elektryfikację, architektury nowej generacji, inteligentne i bezpieczne systemy dostępu do samochodów i nie tylko" – powiedział Elton Tsang, starszy dyrektor sprzedaży NXP Semiconductors Taiwan.

Współpraca NXP i Foxconn ma już długą historię. Obie firmy podpisały protokół ustaleń w lipcu 2022 r. w celu wspólnego opracowania platform dla pojazdów podłączonych do sieci. NXP prognozowało wcześniej, że segment motoryzacyjny może zwiększyć swoje przychody nawet o 14% rocznie w latach 2021-2024.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2