reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sivers Semiconductor
Przemysł elektroniczny |

Sivers Semiconductors rozwinie technologię 6G

Sivers Semiconductors AB ogłosiło 15 grudnia, że jego jednostka biznesowa, Sivers Wireless, otrzymało grant UE w wysokości 1,2 mln euro (ok. 14 mln SEK) od HORIZON Europe, jako część większego konsorcjum. Grant ten dotyczy zaprojektowania bloków konstrukcyjnych fal milimetrowych (mmWave) dla technologii 6G nowej generacji.

Dotacja pokryje 90% finansowania projektu 6G i będzie trwać przez 3,5 roku, 50% wsparcia zostanie wypłacone przed końcem roku przez UE – podaje firma w komunikacie prasowym.

Sivers Wireless ma być odpowiedzialne za projekt front-endu poniżej 100 GHz, a Sivers Semiconductors miałoby również współtworzyć szerokopasmową antenę poza chipem wraz z front-endem w ramach wspomnianego konsorcjum.

"Chociaż do wprowadzenia 6G jest jeszcze trochę czasu, to jednak mamy doskonałą okazję do objęcia roli lidera w wyścigu 6G dzięki solidnie finansowanemu projektowi w ramach silnego europejskiego ekosystemu. Nasze obecne produkty 5G i SATCOM mmWave również skorzystają z postępów poczynionych w tym projekcie. Potwierdza to doświadczenie Sivers Semiconductors w projektowaniu i produkcji najnowocześniejszych technologii mmWave RF. To niezwykle ekscytujące być partnerem w tym konsorcjum, którego celem jest uczynienie 6G szeroko dostępnym w przyszłości, aby umożliwić niesamowitą gamę środowiskowych i zrównoważonych przypadków użycia 6G, które poprawią jakość życia ludzi na całym świecie." – mówi Anders Storm, CEO Sivers Semiconductors.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1