reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© PGZ via LinkedIn
Biznes |

Kolejna polsko-koreańska współpraca biznesowa

W ostatnich miesiącach można zaobserwować wzmożenie polsko-koreańskiej współpracy. Teraz okazuje się, że Korea Aerospace Industries (KAI) będzie ściśle współpracowało z należącymi do Polskiej Grupy Zbrojeniowej Wojskowymi Zakładami Lotniczymi Nr 2 SA i Wojskowym Centralnym Biurem Konstrukcyjno-Technologicznym S.A. przy realizacji polskiego programu FA-50.

Polska Grupa Zbrojeniowa pisze na swoim koncie na LinkedInie, że porozumienie pomiędzy KAI i WZL Nr 2 S.A. ma na celu określenie obszarów współpracy przemysłowej dotyczącej programu wsparcia eksploatacji samolotów FA-50, w szczególności w zakresie kompleksowego wsparcia logistycznego, a także obsługi, naprawy, remontu i modernizacji samolotów FA-50, co pozwoli WZL Nr 2 S.A. na osiągnięcie najwyższego poziomu kompetencji i powstania centrum serwisowego w Polsce. 

Równocześnie PGZ zaznacza, że zawiązanie współpracy z firmą KAI i rozwijanie możliwości w zakresie samolotów FA-50 wpisuje się w strategię spółki ukierunkowaną na poszukiwanie nowych obszarów rozwoju kompetencji, a także umożliwi zabezpieczenie bieżących potrzeb polskich Sił Powietrznych. 

Z kolei porozumienie pomiędzy KAI i WCBKT S.A. ustala sposoby i kierunki współpracy w celu wykorzystania sprzętu naziemnego polskiej produkcji do obsługi samolotów FA-50 będących w użytkowaniu Sił Zbrojnych RP, pisze PGZ. Podpisane porozumienie jest tak naprawdę następstwem zawartego podczas MSPO 2023 Memorandum of Understanding.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2