reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nokia
Przemysł elektroniczny |

Nokia przejmuje Fenix Group

Fińska firma telekomunikacyjna Nokia wzmacnia swoją ofertę bezprzewodową w segmencie obronnym poprzez przejęcie północnoamerykańskiej firmy Fenix Group.

Fenix Group to prywatna firma specjalizująca się w taktycznych rozwiązaniach komunikacyjnych 3rd Generation Partnership Project (3GPP) dla społeczności obronnych.

Firma dostarcza taktyczne produkty komunikacyjne, w tym rodzinę produktów Banshee. Systemy te zostały zaprojektowane w celu zapewnienia szybkich połączeń danych o niskim opóźnieniu do wielu urządzeń i użytkowników jednocześnie. Fenix Group jest spółką portfelową Enlightenment Capital.

Dodanie możliwości komunikacji taktycznej Fenix pozwoli Nokii zaoferować bardziej kompleksowy pakiet rozwiązań dla klientów z sektora obronnego.

"Przejęcie Fenix Group jest ważnym kamieniem milowym w naszej strategii rozwoju biznesu obronnego. Cieszymy się, że możemy powitać Fenix w rodzinie Nokii i z niecierpliwością czekamy na wspólną pracę nad stworzeniem bardziej stabilnego świata dzięki wysokowydajnym, bezpiecznym i niezawodnym rozwiązaniom komunikacyjnym" – mówi Tommi Uitto, prezes działu Mobile Networks w firmie Nokia, w komunikacie prasowym.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2