reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Nokia
Przemysł elektroniczny |

Nokia planuje nowy ośrodek badawczo-rozwojowy

Nokia zaprezentowała plany budowy najnowocześniejszego ośrodka badawczo-rozwojowego dla swojego ramienia badawczego, Nokia Bell Labs. Obiekt powstanie w centrum technologicznym w Nowym Brunszwiku w stanie New Jersey.

Fińska firma telekomunikacyjna planuje przenieść swój kampus znajdujący się w Murray Hill w stanie New Jersey do nowego ośrodka badawczo-rozwojowego w centrum technologicznym w Nowym Brunszwiku w stanie New Jersey. Firma twierdzi, że nowy "najnowocześniejszy ośrodek badawczo-rozwojowy" będzie napędzał Nokia Bell Labs do wprowadzania nowych rozwiązań oraz do dalszego rozwoju, co pozwoliłoby firmie pozostać w czołówce technologicznej.

"Nasz kampus Murray Hill jest domem dla kultowych innowacji Nokia Bell Labs od ponad 80 lat. Patrząc w przyszłość Nokii i Nokia Bell Labs w regionie, chcielibyśmy zabrać ze sobą wszystko to, co czyni nas wyjątkowymi - naszą wizję, siłę umysłu, kulturę przełomowych innowacji i sprawność techniczną - i połączyć to dziedzictwo z nowoczesnym obiektem badawczo-rozwojowym, który zostanie wybudowany zgodnie z naszymi potrzebami. Przede wszystkim zależy nam na obiekcie, który będzie dobrze służył przez kolejnych 100 lat istnienia Nokia Bell Labs" – mówi w komunikacie prasowym Nishant Batra, Chief Strategy and Technology Officer w firmie Nokia.

Wraz z przeniesieniem, Nokia Bell Labs znajdzie się bliżej ekosystemu akademickich centrów doskonałości, uznanych graczy branżowych i nowych startupów. 

Nokia twierdzi, że planuje rozpocząć budowę nowego obiektu w 2025 roku.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1