reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© saab
Biznes |

Saab sprzedał Double Eagle do Kuwejtu

Saab otrzymał zamówienie od Marynarki Wojennej Stanów Zjednoczonych na półautonomiczny, zdalnie sterowany pojazd Double Eagle (SAROV), który będzie służył Siłom Morskim Kuwejtu.

Szwedzki koncern pisze, że rodzina pojazdów podwodnych Double Eagle to bezpieczny i sprawdzony system ROV, wykorzystywany przez marynarki wojenne na całym świecie do wspierania misji przeciwminowych (MCM). W konfiguracji SAROV pojazd może być używany zarówno jako autonomiczny pojazd podwodny (AUV) do wykrywania, klasyfikacji i identyfikacji, jak i jako ROV do usuwania min. 

Marynarka Wojenna Stanów Zjednoczonych pozyskuje ten system w ramach programu Foreign Military Sales (FMS) dla sił morskich Kuwejtu, zaznacza Saab w komunikacie. 

Double Eagle został opracowany i wyprodukowany przez inżynierów Saaba w Linköping w Szwecji. Najnowsze zamówienie jest kamieniem milowym w rozszerzaniu tej technologii na Stany Zjednoczone. 

Jak zaznaczono, Dział Systemów Autonomicznych i Podwodnych Saab Inc. będzie produkował części tego systemu w ścisłej współpracy z innymi zakładami produkcyjnymi w Szwecji, Wielkiej Brytanii i Danii.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2