reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Universal Robots
Przemysł elektroniczny |

Tech-Con Poland dystrybutorem Universal Robots

Założona w 2005 roku duńska firma dąży do świata, w którym ludzie pracowaliby z robotami, a nie jak roboty. Wizja Universal Robots jest praktyczna i znajduje coraz większe grono zwolenników na całym świecie. Teraz producent robotów współpracujących zyskał w Polsce nowego dystrybutora – Tech-Con Poland.

Do sieci dystrybutorów Universal Robots w Polsce należą Cadsol Design Polska Sp. z o.o., Elmark Automatyka S.A., Jorgensen Easytech i ProCobot Sp. z o.o Sp.k. Teraz do tego grona dołączył również Tech-Con Polska, będący częścią Tech-Con Group – jednego z wiodących dostawców automatyki przemysłowej w Europie Środkowo-Wschodniej.

Nawiązanie nowej umowy dystrybucyjnej oznacza dla Universal Robots umocnienie pozycji globalnego lidera na rynku rozwiązań automatyzacji cobotami takich branż jak motoryzacyjna, maszynowa, elektroniczna, spożywcza, czy farmaceutyczna i chemiczna oraz tworzyw sztucznych. 

„Zależy nam na umacnianiu pozycji Universal Robots na rynku i sukcesywnym podnoszeniu poziomu robotyzacji w Polsce oraz całym regionie CEE. Współpraca z wiodącym dystrybutorem rozwiązań automatyzacji w regionie Europy Środkowo-Wschodniej idealnie wpisuje się w te plany. Specjalizacja Tech-Con Group w obsłudze branż, w których coboty odgrywają kluczową rolę w automatyzacji zakładów pozwoli nam na dotarcie do  rynku i popularyzowanie robotyzacji w jeszcze większym zakresie" – mówi Daniel Niepsuj, Area Sales Manager, Universal Robots, w komunikacie prasowym.

Universal Robots ma już 11 000 partnerów na całym świecie – dystrybutorów i integratorów systemów. Duńska firma od 2005 roku sprzedała już ponad 75 000 cobotów.

Tech-Con Group ma z kolei w swoim portfolio ponad 20 000 klientów i działa w pięciu krajach Europy Środkowo-Wschodniej. Polski oddział firmy zlokalizowany jest w Zabrzu.

„Uzupełnienie oferty Tech-Con, obejmującej rozwiązania z zakresu pneumatyki, techniki próżniowej, liniowej i niskoprądowej o automatyzację cobotami było naturalnym krokiem rozwojowym dla naszej firmy. Chcąc oferować naszym klientom kompleksowe wsparcie, zdecydowaliśmy się na wprowadzenie do oferty cobotów Universal Robots. Przekonały nas ich niewielkie rozmiary, łatwość wdrożenia i zmiany zastosowania, ale przede wszystkim – wszechstronność. To cechy, których poszukują nasi klienci” – mówi Almo Fetahović, General Manager, Tech-Con Poland, w komunikacie prasowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2