reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Bosch
Biznes |

Bosch zlikwiduje 1 500 miejsc pracy

Bosch poinformował w niedzielę, 10 grudnia, że został zmuszony, by do 2025 roku poddać redukcji 1 500 miejsc pracy w swoich dwóch niemieckich zakładach. Decyzja ta została podyktowana zmieniającym się popytem i technologią w sektorze motoryzacyjnym.

"Podobnie jak inne firmy, musimy dostosować poziom zatrudnienia do sytuacji w zakresie zamówień, zmian strukturalnych w sektorze napędów i wprowadzania na rynek przyszłych technologii" – oświadczył rzecznik firmy Bosch w komentarzu przesłanym pocztą elektroniczną Agencji Reutera. 

Rzecznik stwierdził również, że Bosch widzi potrzebę skorygowania do 1500 miejsc pracy w obszarach rozwoju, administracji i sprzedaży w dziale napędów w zakładach Feuerbach i Schwieberdingen do końca 2025 roku.

Bosch chce jednak powstrzymać się do przymusowych zwolnień w swoich niemieckich lokalizacjach do 2027 roku. Teraz liczy, że uda się zredukować 1 500 miejsc pracy za sprawą przeniesienia części pracowników do innych działów, wcześniejszych emerytur, czy dobrowolnych zwolnień. W firmie wciąż trwają rozmowy odnośnie szczegółów. 

"Stoimy przed znacznie większymi wyzwaniami niż oczekiwano na początku roku.... Nawet jeśli chcemy jak najlepiej utrzymać poziom zatrudnienia dzięki nowym produktom i szerokiej gamie szkoleń, będziemy musieli dostosować to do sytuacji zamówień w niektórych obszarach" – cytuje komentarz rzecznika Boscha Agencja Reutera. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2