reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sygnis
Biznes |

Syglass rozpoczyna działalność istotną współpracą

Syglass sp. z o.o., będące spółką zależną Sygnis S.A., zawarło ze STAGE2, S.L.U. z siedzibą w Barcelonie, umowę współpracy, której celem jest uregulowanie udziału Syglass w pięciomiesięcznym programie matchmakingowym i akceleracyjnym.

Jak wskazuje Sygnis w raporcie bieżącym, program obejmie szkolenia, współpracę z producentami i korporacjami, warsztaty praktyczne, sesje coachingowe z korporacjami oraz szefami innowacji z dużych firm przemysłowych. 

Nawiązana współpraca może mieć istotny wpływ dla rozwoju Syglassu, gdyż program ten jest zorientowany na wyniki, a jego celem jest wspieranie spółek technologicznych opartych na sprzęcie (hardware) w skalowaniu produkcyjnym, czy walidacji rynku, poprzez odkrywanie klientów, konsolidację zespołu i dopracowanie strategii rozwoju opartej na strategii internacjonalizacji i finansowania. 

Sygnis zaznacza w raporcie, że po zakończeniu tego programu, STAGE2 ma przez okres kolejnych 18 miesięcy wspierać Syglass w realizacji celów szczegółowych i kamieni milowych, ustalonych w trakcie trwania programu.

Syglass to spółka celowa założona przez Sygnis zupełnie niedawno, bo 13 listopada 2023 roku. Dwa dni później, 15 listopada, została wpisana do Krajowego Rejestru Sądowego. Sygnis zdecydował się powołać tę spółkę, by realizować zadania związane z wykorzystywaniem technologii druku ze szkła, czyli właśnie Syglass.

Należy podkreślić, że najnowsza umowa w historii dopiero raczkującej spółki stanowi tak naprawdę rozpoczęcie przez nią działalności.

Sygnis kładzie duży nacisk na komercjalizację projektu druku ze szkła, a także na realizację strategii firmy w kontekście ścieżki rozwoju projektów badawczo-rozwojowych. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1