reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Elkem
Biznes |

Płonie Elkem w norweskim Salten

W niedzielę po południu w fabryce krzemu Elkem w Salten w Norwegii wybuchł pożar, a na miejsce zmobilizowano służby ratunkowe.

Elkem twierdzi, że cztery osoby zostały przetransportowane do lokalnej służby zdrowia, ale ich stan nie jest krytyczny. Pożar wciąż trwa, ale jest już pod kontrolą.

Według doniesień pożar wybuchł w budynku, w którym znajdują się surowce, w tym materiały węglowe. Niektóre z nich są wysoce łatwopalne.

"Zdrowie, bezpieczeństwo i środowisko są naszymi priorytetami. Wszyscy pracownicy są teraz rozliczani, a my monitorujemy czterech kolegów, którzy zostali wysłani do lokalnej służby zdrowia na badania kontrolne. Ponadto wstrzymaliśmy całą produkcję i dokładamy wszelkich starań, aby pomóc służbom ratunkowym" – mówi Ove Sørdahl, kierownik zakładu Elkem Salten w komunikacie prasowym.

Elkem Salten znajduje się w Straumen na północy Norwegii. Jest to jedna z największych na świecie fabryk krzemu, eksportująca krzem i produkty z dymu krzemionkowego na całym świecie. Zakład zatrudnia około 200 pracowników. Dzięki trzem piecom zakład ma roczną zdolność produkcyjną 128 000 ton, z czego 80 000 ton to krzem.

Ove Sørdahl twierdzi, że jest zbyt wcześnie, aby precyzyjnie określić długoterminowy wpływ na produkcję lub aktywa fizyczne, a zdrowie, bezpieczeństwo i środowisko muszą być najważniejsze. 

"To jednak oznacza, że cała produkcja została obecnie wstrzymana. Wrócimy z dodatkowymi informacjami, gdy będziemy mieć znać więcej szczegółów na temat całej sytuacji" – mówi Sørdahl.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1