reklama
reklama
reklama
© WZŁ-1
Przemysł elektroniczny |

WZŁ-1 wesprze polski kontyngent wojskowy

Wojskowe Zakłady Łączności Nr 1 S.A. poinformowały 11 grudnia o zawarciu umowy z Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych na kompleksowe zabezpieczenie systemu satelitarnego dla potrzeb funkcjonowania wojsk poza granicami kraju – PKW Irak w 2024 roku.

Umowa zawarta przez WZŁ-1 oraz Centrum Zasobów Cyberprzestrzeni Sił Zbrojnych nie jest pierwszą w historii. Polska spółka dostarcza pasmo satelitarne na potrzeby Sił Zbrojny RP od ponad 10 lat. 

Najnowsza umowa obejmuje kompleksową obsługę oraz serwis i szkolenie. WZŁ-1 podkreśla, że jest to szczególnie ważne zadanie, ponieważ pozwala zabezpieczyć łączność poza granicami kraju, gdzie niezawodność i bezpieczeństwo przesyłanych informacji są kluczowe.

Dodajmy, że PKW IRAK realizuje działalność mandatową w ramach Sił Globalnej Koalicji przeciwko Państwu Islamskiemu.

Ministerstwo Obrony Narodowej podaje, że w ramach wsparcia budowy zdolności obronnych Iraku Polska na szczycie NATO w Brukseli, 22.052017 roku, zadeklarowała przejęcie inicjatywy, jako Lead Nation (LN) – za szkolenie irackich żołnierzy w obszarze napraw i obsługiwania poradzieckiej techniki bojowej. 

Tym samym głównym celem tej misji jest wspieranie Sił Bezpieczeństwa Iraku w odzyskaniu zdolności do zapewnienia bezpieczeństwa w rejonach odpowiedzialności, a co za tym idzie – poprawa zdolności sił specjalnych i bezpieczeństwa Iraku oraz zwiększenie zdolności w obszarze usprawniania techniki wojskowej.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1