reklama
© Saab
Biznes |

Szwecja rozwinie zdolności podwodne

Saab podpisał umowę ze szwedzką Administracją Materiałów Obronnych (FMV) na przeprowadzenie badań nad rozwojem koncepcji przyszłych zdolności podwodnych tego kraju.

Badania te będą miały charakter przygotowawczy i skoncentrują się na dalszym rozwoju kluczowych obszarów technologicznych, a także nowych technologiach dla okrętów podwodnych i zdolnościach związanych z okrętami podwodnymi dla Szwecji.

Saab podkreśla, że Szwecja ma długą historię ewolucyjnego projektowania okrętów podwodnych i rozwoju technologii poprzez udoskonalanie i dodawanie nowych technologii do już istniejących rozwiązań poprzez iteracyjny proces rozwoju.

"Zdolności podwodne mają kluczowe znaczenie dla Szwecji. Okręty podwodne Saab są jednymi z najnowocześniejszych konwencjonalnych okrętów podwodnych na świecie i mają kluczowe znaczenie dla Szwecji. Badania te pomogą nam zagwarantować, że pozostaniemy w czołówce innowacji i rozwoju technologicznego w nadchodzących latach” – mówi Mats Wicksell, starszy wiceprezes i szef Saab Business Area Kockums, w komunikacie prasowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2