reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© toshiba
Biznes |

Toshiba i Rohm łączą siły

Japoński rząd zapowiedział, że wesprze projekt rodzimych firm mający na celu wspólną produkcję chipów do zarządzania energią dotacjami w wysokości do 120 miliardów jenów (830 milionów USD).

Toshiba i Rohm to dwie japońskie potęgi przemysłowe, które właśnie potwierdziły nowe partnerstwo mające na celu zwiększenie produkcji półprzewodników mocy w fabrykach, które budują w Ishikawa i Miyazaki.

Globalny popyt na półprzewodniki mocy kwitnie głównie dzięki rozwojowi rynków e-mobilności i centrów danych. Według Omdia, sektor ten osiągnął w ubiegłym roku wartość 26,1 mld USD.

Toshiba i Rohm znajdują się w pierwszej dziesiątce na rynku (Toshiba na 3,7%; Rohm na 3,2%), lecz chcą osiągnąć więcej. Silną stroną Toshiby są konwencjonalne urządzenia krzemowe, podczas gdy Rohm specjalizuje się w najnowocześniejszych półprzewodnikach mocy wykonanych z węglika krzemu. Rohm twierdzi, że zainwestuje 510 miliardów jenów w swoją działalność związaną z węglikiem krzemu do roku fiskalnego 2027 i jest przekonany, że może osiągnąć znaczne oszczędności/efektywność dzięki tej współpracy.

Zgodnie z zapowiedziami, Toshiba i Rohm wydadzą do 300 miliardów jenów na projekt oraz otrzymają dotacje w wysokości od 120 do 130 miliardów jenów od japońskiego rządu.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1