reklama
reklama
reklama
© TDK Corporation
Przemysł elektroniczny |

TDK będzie produkować dla Apple'a w Indiach

Japoński gigant elektroniczny TDK Corp rozpocznie produkcję ogniw litowo-jonowych dla firmy Apple w nowym zakładzie w północnym stanie Haryana.

Wiadomość ta została ogłoszona na początku tego tygodnia przez indyjskiego wiceministra ds. technologii informatycznych Rajeeva Chandrasekhara za pośrednictwem platformy X. Polityk podkreślił, że dzięki tej inwestycji TDK stworzy kilka tysięcy nowych miejsc pracy.

Posunięcie to świadczy o podjęciu próby dywersyfikacji łańcucha dostaw przez Apple z dala od Chin i Tajwanu. Firma rozpoczęła montaż iPhone'ów nad Gangesem w 2017 roku za pośrednictwem Winstrona, który został niedawno kupiony przez TATA. Z kolei inny partner Apple’a, Foxconn, prowadzi w Indiach już wiele projektów, w tym np. projekt o wartości 600 mln USD w stanie Karnataka.

"Apple, za pośrednictwem swojego globalnego dostawcy TDK, będzie produkować ogniwa baterii litowo-jonowych w nowej fabryce w stanie Haryana. Stworzy 8 000-10 000 bezpośrednich miejsc pracy. Ten najnowocześniejszy zakład jeszcze bardziej wzmocni ekosystem komponentów w Indiach” – zatweetował Rajeeva Chandrasekhara na platformie X. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
July 23 2024 01:29 V22.5.13-1