reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© mikael damkier dreamstime.com
Biznes |

Sonel umacnia swoją pozycję w Niemczech

Polska spółka ma za sobą bardzo udane miesiące. Najpierw Evertiq informował o rekordowych wynikach sprzedaży Sonela, a później o rekordowym wzroście. Teraz dowiadujemy się, że spółka nawiązała partnerstwo w Niemczech z firmą Gilgen GmbH_Co. KG.

W raporcie z 12 października Sonel poinformował o podpisaniu listu intencyjnego z partnerem niemieckim. Teraz jednak zostało to rozwinięte i polska spółka podała w raporcie, że podpisała umowę wspólników z firmą Gilgen GmbH_Co. KG, na mocy której zostanie utworzony na terenie Niemiec nowy podmiot, który będzie prowadził działalność gospodarczą, pod firmą MBS-Sonel GmbH, z siedzibą w Sulzbach-Laufen.

W raporcie wskazano, że strony postanowiły utworzyć spółkę z ograniczoną odpowiedzialnością o kapitale zakładowym w wysokości 500 000 euro z następującym podziałem kapitałowym:

  • SONEL S.A. – 51% udziałów
  • Gilgen GmbH_Co. KG – 49% udziałów

Obie firmy zobowiązały się do dopełnienia wszelkich niezbędnych czynności prawnych i faktycznych, by ich wspólna spółka została zarejestrowana do 31 stycznia 2024 roku. 

Sonel zaznacza, że nowy podmiot będzie zajmował się dostarczaniem oferty na rynek niemiecki oraz sprzedażą, certyfikacją, montażem, serwisem i obsługą posprzedażową produktów polskiej spółki. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1