reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Northrop Grumman
Biznes |

Northrop Grumman i Rohde & Schwarz zacieśniają współpracę

Northrop Grumman i Rohde & Schwarz podpisali protokół ustaleń (MOU) w celu współpracy nad gotowymi rozwiązaniami dla systemów interoperacyjnych piątej i czwartej generacji.

Podpisane przez Northrop Grumman i Rohde & Schwarz MOU dotyczy obecnych i przyszłych wyzwań związanych z łączeniem europejskich i amerykańskich zasobów w wymiarze powietrznym, naziemnym i morskim.

"Współpraca z niemieckim przemysłem podkreśla znaczenie szybkiego opracowywania rozwiązań, których potrzebują dziś siły europejskie. Te ramy współpracy łączą dziesięciolecia doświadczeń potrzebnych do ochrony naszych sojuszniczych sił obronnych przed dzisiejszymi wielowarstwowymi zagrożeniami" – mówi Adil Karim, wiceprezes ds. strategii i rozwiązań misyjnych w Northrop Grumman w komunikacie prasowym. 

Porozumienie ma na celu ustanowienie ram, które umożliwią stronom wzmocnienie rozwoju technologii na rzecz bardziej odpornych, zaufanych i bezpiecznych wielofunkcyjnych możliwości łączenia platform w powietrzu, przestrzeni kosmicznej, na lądzie i morzu, w tym łączności w zakresie komunikacji powietrze-powietrze oraz powietrze-ziemia. Ponadto firmy twierdzą, że będą współpracowały nad nowymi możliwościami, które uzupełnią mocne strony każdej ze stron, dostarczając rozwiązania wspierające niemiecką strategię bezpieczeństwa narodowego, cele NATO i cele obronne Unii Europejskiej.

"Interoperacyjność między istniejącymi platformami a platformami nowej generacji jest istotnym czynnikiem sukcesu dla rozwoju europejskiego bezpieczeństwa i zdolności obronnych. Dzięki naszemu dużemu udziałowi w systemach komunikacji naziemnej i powietrznej, z niecierpliwością czekamy na połączenie najbardziej zaawansowanych platform poprzez wykorzystanie doświadczenia i możliwości obu firm" – dodaje Hansjörg Herrbold, wiceprezes Secure Communications, Rohde & Schwarz.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2