reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© VMware
Biznes |

Broadcom zwolni ponad 2 800 osób

Gdy Broadcom finalizował przejęcie VMware, dyrektor generalny Hock Tan zwrócił uwagę na wieloletnie doświadczenie firmy w inwestowaniu w przejmowane przedsiębiorstwa i że będzie to kontynuowane w przypadku VMware. Okazało się to tylko frazesem, gdyż Broadcom planuje jednak zwolnić ponad 1 000 pracowników VMware w Kalifornii, a to tylko część zaplanowanych redukcji.

W zawiadomieniu WARN wysłanym do Kalifornijskiego Departamentu Rozwoju Zatrudnienia 27 listopada 2023 r. Broadcom oświadcza, że zamierza zwolnić 1 267 pracowników VMware w swojej lokalizacji Hillview, Palo Alto w Kalifornii.

Na ten moment, przewidywana data pierwszych zwolnień to 26 stycznia 2024 roku. Zgodnie z zawiadomieniem WARN nie doprowadzi to do zamknięcia całego zakładu, ale wpłynie tylko na tych pracowników, którzy zostaną wybrani do zwolnienia. Broadcom stwierdza ponadto, że to zaplanowane działanie "ma być ostatecznym".

Dostawca wiadomości technologicznych CRN sięgnął nieco głębiej i poprosił o rejestry stanowe, w których VMware, obecnie działający jako Broadcom, ma fizycznie biura. Z tych poszukiwań wynika, że w stanie Nowy Jork Broadcom zamierza zlikwidować 169 miejsc pracy w czterech obiektach.

Broadcom planuje ponadto zlikwidować 184 stanowiska w Kolorado, zgodnie z listem WARN złożonym w Departamencie Pracy i Zatrudnienia Kolorado, oraz 217 miejsc pracy w Gruzji, zgodnie z dokumentami stanowymi. W Massachusetts, w Bostonie potwierdzono 154 nadchodzące zwolnienia w VMware, z kolei w stanie Waszyngton zlikwidowanych zostanie 158 miejsc pracy w zakładzie w Bellevue.

Teksańska Komisja ds. Pracowników (Texas Workforce Commission) również potwierdziła informację Channel Futures, że Broadcom zamierza zwolnić 577 pracowników związanych z biurem VMware w Austin w Teksasie. Virginia Employment Commission opublikowała natomiast informację, że pracę straci 116 pracowników w zakładzie w Reston w stanie Wirginia.

Tym samym potwierdzona liczba zwolnień Broadcom, w związku z przejęciem VMware za 69 mld USD, wynosi obecnie ponad 2 800 osób. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama