reklama
reklama
reklama
reklama
© CL Property
Biznes |

Anonimowy gigant inwestuje we Wrocławiu

CL Property, czyli polski deweloper specjalizujący się w nowoczesnych i wielofunkcyjnych przemysłowo-logistycznych, poinformował, że wmurował kamień węgielny pod budowę Citylink Wrocław, gdzie powstanie nowoczesne, technologiczne centrum badań i rozwoju o powierzchni ponad 13 300 mkw., dla międzynarodowego giganta z branży teleinformatycznej.

Wsparcie inwestycji w postaci kredytu w wysokości 13,5 mln euro udzielił mBank. Inwestycja ma zostać oddana do użytku w drugiej połowie 2024 roku. 

Realizację tej inwestycji zlecił niewymieniony z nazwy międzynarodowy gigant w branży technologii informacyjnych. Budynek ma pełnić funkcję kluczowego centrum badań i rozwoju w światowej strukturze najemcy, a jego główną kompetencją będzie rozwój i testowanie technologii telekomunikacyjnych (ICT), pisze CL Property w komunikacie prasowym. 

Wrocławska inwestycja ma wzmocnić istniejący już hub technologiczny tego giganta. W nowym obiekcie znajdą się pomieszczenia laboratoryjno-badawcze, technologiczne oraz biura. 

„Strategia naszej firmy opiera na zaangażowaniu w inwestycje Build-To-Suit, które pozwalają nam rozwijać się, poszukując nowatorskich i optymalnych rozwiązań. Ten unikatowy w skali krajowej projekt jest wyjątkową okazją, którą z dumą przyjmujemy. To nie tylko budowa kolejnego budynku, to inwestycja w przyszłość, innowacyjność i rozwój Polski oraz Wrocławia jako miejsca przyciągającego nowoczesne technologie oraz najlepsze umysły branży IT” – mówi Michał Gonicki, Leasing and Asset Manager w CL Property, w komunikacie prasowym.

W nowym obiekcie we Wrocławiu będą prowadzone prace badawczo-rozwojowe poświęcone między innymi optymalizacji produktów pod kątem mniejszego zużycia zasobów sieciowych, które miałyby przyczynić się do obniżenia kosztów utrzymania sieci przez operatorów telefonii komórkowych, a zarazem – jak zaznacza CL Property – redukowałyby pobór energii przez urządzenia użytkowników (telefony komórkowe, smartfony i inne).


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1