reklama
© Wolfspeed
Biznes |

Wolfspeed finalizuje sprzedaż swojego działu RF

Biznes częstotliwości radiowych Wolfspeed (Wolfspeed RF) jest teraz w rękach MACOM Technology Solutions.

Drugiego grudnia firma Wolfspeed sfinalizowała sprzedaż swojego działu RF firmie MACOM. Zgodnie z warunkami transakcji, Wolfspeed otrzymało około 75 mln USD w gotówce oraz 711 528 akcji zwykłych MACOM, których wartość rynkowa to około 60,8 mln USD.

"Zakończona sprzedaż Wolfspeed RF jest ostatnim krokiem w naszej transformacji i cieszymy się, że Wolfspeed jest teraz jedynym producentem półprzewodników z węglika krzemu w branży" – mówi Gregg Lowe, prezes i dyrektor generalny Wolfspeed, w komunikacie prasowym. "Ponieważ popyt na rynkach motoryzacyjnym, przemysłowym i energii odnawialnej nadal rośnie, możemy teraz skupić się na innowacjach oraz wydajności naszych materiałów i urządzeń zasilających".

Wolfspeed będzie się dalej koncentrował na przejściu branży na węglik krzemu (SiC) poprzez ciągłą rozbudowę mocy produkcyjnych, w tym ostateczną rozbudowę fabryki Mohawk Valley Fab w Nowym Jorku oraz budowę John Palmour Manufacturing Center, które będzie największą na świecie fabryką materiałów z węglika krzemu w Siler City w Północnej Karolinie. Obiekt o wartości wielu miliardów dolarów ma wygenerować ponad 10-krotny wzrost w stosunku do obecnych zdolności produkcyjnych węglika krzemu w kampusie Durham w Karolinie Północnej.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2