reklama
© Imec
Biznes |

Imec planuje zatrudnić 1 950 pracowników

Jeśli obecne trendy wzrostowe się utrzymają, Imec zatrudni nawet 1 950 nowych pracowników do 2035 roku w swoim centrum badawczym w Belgii.

Imec to wiodące na świecie centrum badań i innowacji w dziedzinie nanoelektroniki i technologii cyfrowych, które ma odegrać kluczową rolę w ożywieniu europejskiego przemysłu półprzewodników. Siedziba firmy znajduje się w Leuven, a ośrodki badawcze zlokalizowane są nie tylko w Belgii, ale i Holandii oraz USA. Imec ma przedstawicielstwa na 3 kontynentach.

Obecnie firma zatrudnia około 4 000 osób w swoim zakładzie w Leuven. Łącznie Imec tworzy zespół ponad 5 500 pracowników.

Dyrektor generalny Imec Luc van den Hove stwierdził wcześniej, że perspektywy rozwoju firmy obejmują budowę kilku nowych budynków i powierzchni biurowych, przy czym – jak donosi The Brussels Times — budowa jednego z nich ma rozpocząć się w 2025 r.

The Brussels Times podaje również, że Imec widzi potrzebę zatrudnienia w swoim centrum badawczym w Leuven 1 950 nowych pracowników przed 2035 r.

"Plan rozwoju odzwierciedla maksymalny możliwy scenariusz, to nasze najbardziej optymistyczne szacunki, które uzależnione są od dalszego wzrostu" – powiedział Luc van den Hove.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2