reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Peter Wahlstrom Plint Marketing Trollhattan
Przemysł elektroniczny |

Kanadyjska firma przejmuje szwedzkie projekty

Samochody nie przestaną zjeżdżać z linii montażowej w szwedzkim Trollhättan, dzięki przejęciu przez kanadyjską firmę EV Electra projektów Emily GT i PONS należących do NEVS.

"To fantastyczne, że udało nam się znaleźć nabywcę, który dostrzega wartość dziedzictwa kultowych samochodów, które przez lata były budowane i rozwijane w Trollhättan" – mówi CEO NEVS Nina Selander w komunikacie prasowym.

Emily GT trafiła na pierwsze strony gazet w świecie motoryzacji, jak tylko została zaprezentowana na początku tego roku. Samochód, opracowany przez inżynierów NEV, został doceniony przez kierowców testowych za design i parametry techniczne. Jednak wraz z losem NEVS przyszłość projektu zawisła na włosku. Z kolei projekt PONS to autonomiczny system usług mobilności miejskiej.

Po długich negocjacjach, decyzja o przekazaniu własności EV Electra oznacza nowy rozdział dla obu projektów, zabezpieczając ich przyszłość w Trollhättan. EV Electra zamierza utworzyć nową spółkę zależną w Szwecji, aby podkreślić swoje zaangażowanie w rozwój i produkcję projektów na lokalnym rynku.

"Z Trollhättan znów będą wyjeżdżać samochody. Zdecydowaliśmy się na tę akwizycję w pełni zdając sobie sprawę, że będziemy musieli wspierać ją przez cały proces rozwoju aż do masowej produkcji" – mówi dyrektor generalny i założyciel EV Electra, Jihad Mohammad. "Mocno wierzę w produkcję wewnętrzną i solidne bilanse. Wierzę również, że Trollhättan ma personel, który może zrealizować nasze wizje".

Firma stwierdza w komunikacie prasowym, że dalsze szczegóły dotyczące rozwoju, harmonogramów produkcji i rozpoczęcia procesów rekrutacyjnych zostaną ogłoszone w późniejszym terminie. Emily GT zachowa nazwę modelu jako EV Electra Emily GT.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2