reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Sanhua
Przemysł elektroniczny |

Chiński gigant z kolejną inwestycją w Polsce

W marcu 2023 roku Evertiq pisał, że Sanhua Holding Group Co., Ltd. zainwestuje w Szprotawie 94 mln zł. Okazuje się, że to nie jedyna inwestycja w Polsce - Sanhua Automotive Poland zdecydowało się przeznaczyć 160 mln zł na nowy zakład w Tychach, w którym zostanie zatrudnionych 350 osób.

Sanhua Automotive Poland zostało zarejestrowane w Tychach rok temu, 30 listopada 2022 roku. Od tamtego czasu można było więc sądzić, że chiński gigant szykuje na Śląsku kolejną dużą inwestycję. 

Nowy zakład Snhua będzie produkował komponenty Systemu Zarządzania Ciepłem (Thermal Managment Systems) dla pojazdów NEV, a w szczególności dla samochodów elektrycznych i hybrydowych. Zakład zostanie zlokalizowany w Katowickiej Specjalnej Strefie Ekonomicznej, która wydawał decyzję o wsparciu tego przedsięwzięcia. 

W początkowej fazie projektu zatrudnienie znajdzie około 100 osób, jednak docelowo, po zwiększeniu mocy produkcyjnych, będzie to nawet 350 osób, wynika z informacji podanych przez KSSE.

„Jesteśmy niezwykle zadowoleni, że strefa tyska jako jedna z pierwszych stref ekonomicznych, która rozwinęła się w bardzo szybkim tempie, nadal cieszy się atrakcyjnością dla inwestorów.  Nowa inwestycja firmy Sanhua Automotive Poland, jest dowodem na dynamiczny rozwój i atrakcyjność Katowickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. To kolejny krok w kierunku wzmacniania gospodarki regionu i tworzenia nowych, wartościowych miejsc pracy. Jestem przekonany, że ta inwestycja przyczyni się do dalszego wzrostu innowacyjności i konkurencyjności naszej strefy ekonomicznej na arenie międzynarodowej.” – mówił Janusz Michałek, prezes Zarządu Katowickiej SSE, w komunikacie prasowym. 

Sanhua powstało w 1984 roku w położonej na południe od Szanghaju miejscowości Xinchang, a w 2008 roku utworzyło swoją europejską siedzibę główną w Madrycie. Nie była to jednak pierwsza europejska inwestycja chińskiego giganta, którego marka Sanhua Aweco Apliance System otworzyła w 2006 roku zakład produkcyjny w Tychach. W Polsce zlokalizowane jest również Centrum Logistyczne firmy, będące sercem łańcucha dostaw Sanhua w Europie. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1