reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© The White House
Biznes |

USA ułatwią przyznawanie patentów

Waszyngton zaprezentował swój nowy program pilotażowy w zakresie technologii półprzewodnikowych, który przyspieszy rozpatrywanie wniosków patentowych dotyczących innowacji w produkcji półprzewodników.

Biuro Patentów i Znaków Towarowych Departamentu Handlu USA (USPTO) twierdzi, że celem programu jest przyspieszenie rozpatrywania wniosków dotyczących własności intelektualnej odnoszących się do "procesów i aparatury do produkcji urządzeń półprzewodnikowych, które będą rozpatrywane poza kolejnością (przyznany specjalny status) do czasu pierwszego działania".

USPTO rozpocznie przyjmowanie wniosków o udział w programie dzisiaj, w piątek, 1 grudnia 2023 r. Program pilotażowy będzie dostępny do 2 grudnia 2024 r. lub do momentu zatwierdzenia przez USPTO 1 000 wniosków z możliwością przyznania dotacji.

"Przyspieszenie rozpatrywania wniosków patentowych związanych z produkcją urządzeń półprzewodnikowych przyspiesza wprowadzanie kluczowych innowacji na rynek i wzmacnia nasz krajowy łańcuch dostaw" – powiedziała Kathi Vidal, podsekretarz handlu ds. własności intelektualnej i dyrektor USPTO. "Od innowacji w telefonach, przez samochody, po inne urządzenia codziennego użytku, naszym celem w tym programie jest szybsze dostarczanie konsumentom najnowocześniejszych technologii, przy jednoczesnym zmniejszeniu naszej zależności od zagranicznych dostaw chipów półprzewodnikowych".


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1