reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© STMicroelectronics
Biznes |

STMicro stawia na ekologię we Włoszech

Producent półprzewodników STMicroelectronics poinformował, że podpisał piętnastoletnią umowę zakupu energii (PPA) do zasilania swoich zakładów we Włoszech.

Umowa z ERG, europejskim niezależnym producentem energii ze źródeł odnawialnych, obejmuje dostawy energii w latach 2024-2038. We Włoszech ST posiada dwa zakłady produkujące półprzewodniki na dużą skalę w Agrate (niedaleko Mediolanu) i Katanii, a także wiele ośrodków badawczo-rozwojowych, projektowych oraz sprzedaży i marketingu.

Umowa opiera się na sprzedaży przez ERG około 250 GWh energii odnawialnej rocznie, co odpowiada łącznemu wolumenowi 3,75 TWh w ciągu 15 lat, wytwarzanej przez sycylijskie farmy wiatrowe Camporeale w pobliżu Palermo oraz Mineo-Militello-Vizzini w pobliżu Katanii. Oba te projekty to przedsięwzięcia typu repowering - zmodernizowane z wykorzystaniem technologii zapewniających lepszą wydajność i znacznie wyższą produkcję energii o łącznej mocy zainstalowanej 151,4 MW.

"Ta umowa stanowi kolejny ważny krok w kierunku osiągnięcia przez ST neutralności węglowej w swojej działalności (emisje w zakresie 1 i 2 oraz częściowo w zakresie 3) do 2027 roku, w tym pozyskiwania 100% energii odnawialnej do 2027 roku. Umowy PPA odegrają ważną rolę w naszej transformacji. Począwszy od 2024 r., umowa PPA z ERG zapewni znaczny poziom energii odnawialnej na potrzeby działalności ST we Włoszech, która obejmuje badania i rozwój, projektowanie, sprzedaż i marketing oraz wielkoseryjną produkcję chipów" – mówi Geoff West, EVP i Chief Procurement Officer, STMicroelectronics, w komunikacie prasowym.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1