reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© broadcom
Biznes |

Broadcom zwalnia pracowników przejętej firmy?

Po zakończeniu przejęcia VMware, dyrektor generalny Broadcom, Hock Tan, powiedział, że firma ma długą historię inwestowania w przejmowane firmy i że będzie to kontynuowane w przypadku VMware. Tydzień później Broadcom podobno zwalnia pracowników.

22 listopada Broadcom zamknął transakcję przejęcia firmy VMware zajmującej się przetwarzaniem w chmurze, co oznacza, że akcje VMware przestaną być notowane na nowojorskiej giełdzie.

Broadcom oświadczył, że firma koncentruje się na umożliwieniu klientom korporacyjnym tworzenia i modernizacji prywatnych i hybrydowych środowisk chmurowych.

Hock Tan, prezes i dyrektor generalny Broadcom, świętował zamknięcie transakcji, witając VMWare w organizacji, stwierdzając, że "jesteśmy dobrze przygotowani, aby umożliwić globalnym przedsiębiorstwom korzystanie z prywatnych i hybrydowych środowisk chmurowych”.

Tan stwierdził też, że Broadcom ma długą historię inwestowania w przejmowane firmy i będzie to kontynuowane w przypadku VMware. Oświadczenie, które nie było szczególnie trafne, ponieważ niektórzy pracownicy VMware podobno dowiedzieli się w poniedziałek w tym tygodniu, że ich stanowiska zostaną zlikwidowane.

Yahoo Finance donosi, że pracownicy, choć nie wiadomo ilu, których stanowiska zostały zlikwidowane, otrzymali w poniedziałek wiadomość e-mail.

E-mail, podobno przeglądany przez Business Insider, brzmiał następująco: "Broadcom niedawno zakończył przejęcie VMware. W ramach planowanej integracji i po przeprowadzeniu oceny potrzeb organizacyjnych, określiliśmy kluczowe role, które będą wymagane w ramach połączonej firmy. Z przykrością informujemy, że Twoje stanowisko zostanie zlikwidowane, a Twoje zatrudnienie zostanie zakończone".

Broadcom podobno zaoferował "hojny pakiet odpraw" i "płatny okres wypowiedzenia bez konieczności wykonywania pracy". 

Dziennik donosi również, że VMware rozpoczęło redukcję zatrudnienia jeszcze przed sfinalizowaniem transakcji.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2