reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© EV Group
Biznes |

Grupa EV zwiększa produkcję z nowym budynkiem

Austriacka Grupa EV zakończyła niedawno budowę nowego zakładu produkcyjnego "Manufacturing V", zwiększając tym samym swoje moce produkcyjne.

Dostawca sprzętu do bondingu wafli i litografii dla rynków MEMS, nanotechnologii i półprzewodników zakończył właśnie prace budowlane związane z kolejną fazą rozbudowy swojej siedziby głównej. Nowy obiekt "Manufacturing V", który jest już otwarty i służy jako dział produkcji komponentów sprzętu EVG, zapewnia znaczny wzrost powierzchni produkcyjnej i magazynowej. 

Manufacturing V jest najnowszym z planowanych etapów rozbudowy i inwestycji, na które EV zdecydowało się za sprawą utrzymującego się silnego popytu na hybrydowe klejenie EVG i inne rozwiązania procesowe oraz usługi opracowywania procesów, chcąc sprostać szybko rozwijającemu się rynkowi zaawansowanych opakowań i integracji 3D / heterogenicznej.

Nowy obiekt EVG to ponad 1200 metrów kwadratowych dodatkowej powierzchni produkcyjnej (łącznie ponad 8100 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej) i ponad 1200 metrów kwadratowych powierzchni magazynowej. Nad halą produkcyjną dodano również dwa nowe piętra powierzchni biurowej. 

Równolegle istniejący budynek Manufacturing II został przebudowany, aby zaoferować dziewięć nowych pomieszczeń testowych do końcowego montażu i testowania precyzyjnych systemów EVG, a także do technicznej kontroli źródłowej systemów przez klientów EVG. Doprowadziło to do zwiększenia powierzchni pomieszczeń testowych o 30%, dzięki czemu całkowita powierzchnia pomieszczeń testowych w siedzibie EVG wynosi prawie 2800 metrów kwadratowych.

Otwarcie zakładu produkcyjnego EVG Manufacturing V następuje po poprzedniej fazie ekspansji firmy, Manufacturing IV, którą firma zakończyła pod koniec ubiegłego roku, dodając prawie 1800 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej i dodatkowej powierzchni magazynowej. Od czasu rozpoczęcia tych dwóch ostatnich faz rozwoju, EVG zwiększyła swoje moce produkcyjne o ponad 60%.

Manufacturing VI, czyli kolejna faza ekspansji EVG, która przewiduje dodatkowe 1400 metrów kwadratowych powierzchni produkcyjnej i taką samą ilość powierzchni magazynowej, jest już w budowie, a jej zakończenie zaplanowano na drugą połowę 2024 roku.

"Wzrost popytu na nasze produkty na przestrzeni lat skłonił nas do poczynienia znacznych inwestycji w zwiększenie zdolności produkcyjnych EVG i pomieszczeń czystych, aby sprostać zmieniającym się potrzebom naszych klientów. W pełni oczekujemy, że ten wzrost popytu utrzyma się w nadchodzących latach" – mówi w komunikacie prasowym dr Werner Thallner, dyrektor wykonawczy ds. operacyjnych i finansowych oraz członek zarządu EV Group.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2