reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Przemysł elektroniczny | 12 listopada 2008

Światowy rynek CMP (chemical mechanical polishing) w roku 2013 osiągnie wartość 5.5 mld USD.

Analitycy Electronics.ca Publications przewidują, iż światowy rynek CMP w roku 2008 będzie warty 2.8 mld USD. Do roku 2013 ma on wzrastać w tempie 14.7% rocznie i osiągnąć poziom 5.5 mld USD.
Polerowanie mechaniczno-chemiczne to proces, łączący w sobie polerowanie mechaniczne (mechaniczne ścieranie w efekcie tarcia) z wytrawianiem chemicznym. Znany również pod nazwą planaryzacji, proces ten jest stosowany w celu otrzymania płaskiej, gładkiej i pozbawionej wad powierzchni w przypadku różnego rodzaju powłok, w tym filmów metalowych, oksydowanych, półprzewodnikowych czy plastikowych.

Polerowanie mechaniczno-chemiczne ma zastosowanie w wielu dziedzinach przemysłu, w tym w szczególności w mikroelektronice, magazynowaniu danych, zaawansowanych wyświetlaczach i optyce.

Cały rynek jest podzielony na chemikalia używane w zasadniczym procesie CMP, chemikalia używane w procesach post-CMP, mazie CMP, CMP-pads, uzdatniacze padów, filtry i pozostałe chemikalia. Pierwsze dwie grupy tworzą zasadniczą część rynku, której wielkość została oszacowana na 1.3 mld USD w roku 2008. Segment ten ma osiągnąć w roku 2013 2.5 mld USD (średni wzrost w tym okresie wyniesie 13.5%).

Wzrost w tym segmencie rynku CMP kreowany jest przede wszystkim poprzez zastosowanie tych produktów w procesach produkcji elementów mikroelektronicznych. Około 90% sprzedaży w tym zasadniczych segmencie rynku generowane jest przez producentów elementów mikroelektronicznych.

Mazie CMP są drugim pod względem wielkości segmentem, wartym obecnie 758.0 mln USD. Do roku 2013 segment ma wzrastać w tempie 16.4% rocznie i osiągnąć 1.6 mld USD. Ostatni z wyróżnionych segmentów, obejmujący CMP-pads, uzdatniacze padów, filtry i pozostałe chemikalia warty jest obecnie 703.0 mln USD, a w roku 2013 ma osiągnąć poziom 1.4 mld USD (średnia stopa wzrostu wyniesie 15.1%).

Komentarze

Zauważ proszę, że komentarze krytyczne są jak najbardziej pożądane, zachęcamy do ich zamieszczania i dalszej dyskusji. Jednak komentarze obraźliwe, rasistowskie czy homofobiczne nie są przez nas akceptowane. Tego typu komentarze będą przez nas usuwane.
reklama
reklama
reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
April 25 2018 11:14 V9.5.0-1