reklama
© PIT-Radwar
Biznes |

PIT-Radwar w europejskim projekcie badawczym

Europejska Agencja Obrony (EDA) rozpoczęła realizację dwóch strategicznych projektów badawczych w dziedzinie obronności – ARTURO i ECOBALLIFE, w ramach Europejskiego Funduszu Obronnego (EDF) 2021, informuje PIT-Radwar, który należy do konsorcjum realizującego projekt ARTURO.

EDF ma na celu wspieranie konkurencyjności europejskiej bazy technologiczno-przemysłowej sektora obronnego. By go osiągnąć, zapewnia wsparcie finansowego na badania w dziedzinie obronności i budowania potencjału. 

PIT-Radwar bierze udział w realizacji projektu ARTURO, a dokładnie w ramach zadania zatytułowanego„Zaawansowana technologia radarowa w eUROpe”. Przedsięwzięcie, jak pisze polska spółka, skupia najnowocześniejsze technologie, koncepcje i trendy w dziedzinie technologii radarowej, odpowiadając na przyszłe potrzeby operacyjne europejskich sił zbrojnych.

W ARTURO zaangażowane jest konsorcjum składające się z 25 uczestników z 11 państw. Na jego czele stoi Leonardo z Włoch. Projekt o wartości 20 mln euro rozpoczął się 4 i 5 października 2023 r. w Rzymie i zakończy się za 36 miesięcy, pisze PIT-Radwar w swoich aktualnościach.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2