reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© ICAPE Group
PCB |

Icape przejmuje Bordan Electronic Consult

26 listopada Icape ogłosiło przejęcie 100% aktywów Bordan Electronic Consult, niemieckiej firmy specjalizującej się w projektowaniu części technicznych "na zamówienie".

Grupa Icape twierdzi, że konsoliduje swoją wiedzę technologiczną poprzez integrację aktywów Bordan Electronic Consult w Niemczech. 

Długoterminowe partnerstwo nawiązane przez Bordan Electronic Consult ma umożliwić Grupie Icape dywersyfikację źródeł zaopatrzenia z dostawcami z Niemiec, Japonii i Tajwanu. Integracja tego nowego podmiotu w ramach grupy powinna również wygenerować potencjalne synergie w zakresie zakupów, kosztów i sprzedaży w perspektywie krótko- i średnioterminowej.

"Cieszymy się, że możemy zintegrować aktywa Bordan Electronics Consult z Grupą Icape. Ten znany niemiecki gracz zajmujący się dystrybucją niestandardowych części technicznych wzmacnia naszą pozycję eksperta technologicznego w służbie naszych klientów przemysłowych. Ta nowa operacja powinna również przyczynić się do wygenerowania synergii poprzez połączenie naszego know-how. Celem tego przejęcia, zgodnie z naszą zewnętrzną strategią wzrostu i naszymi wcześniejszymi działaniami na tym terytorium o wysokiej wartości, będzie udział w poprawie organicznego wzrostu i rentowności naszej lokalnej spółki zależnej" – mówi Yann Duigou, CEO Grupy Icape, w komunikacie prasowym. 

Od 2002 roku Bordan Electronic Consult rozwija usługi skoncentrowane na dystrybucji części technicznych dla około trzydziestu klientów, głównie z siedzibą w Niemczech. Około 80% produktów jest wykonywanych na zamówienie. W 2022 r. firma wygenerowała 0,9 mln euro przychodów i marżę brutto na poziomie ponad 35%.

Zgodnie z poprzednimi przejęciami Icape w Niemczech, takimi jak HLT w maju 2023 r. i Princitec we wrześniu 2023 r., operacja ta została przeprowadzona przez spółkę zależną Cipem Deutschland Gmbh i sfinansowana w 100 % gotówką. Włączenie tego nowego składnika aktywów do rachunków Grupy obowiązuje od 27 listopada 2023 r.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2