reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© abb
Przemysł elektroniczny |

ABB pozyskuje 500 mln euro wsparcia

ABB podpisało z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym (EBI) umowę kredytową o wartości 500 mln euro na wsparcie prac badawczo-rozwojowych w obszarze elektryfikacji.

Według Międzynarodowej Agencji Energii, globalne zapotrzebowanie na energię elektryczną rośnie 10 razy szybciej niż inne źródła energii. Wychodząc naprzeciw temu rosnącemu zapotrzebowaniu w kontekście transformacji energetycznej, ABB planuje wykorzystać finansowanie EBI do zaprojektowania i opracowania nowej generacji rozwiązań w zakresie dystrybucji energii elektrycznej. Prace rozwojowe mają obejmować wyłączniki półprzewodnikowe, przyjazne dla środowiska rozdzielnice oraz technologie zwiększające wydajność i automatyzację budynków.

Rozwiązania ABB są na przykład wykorzystywane w budynkach komercyjnych, operacjach przemysłowych lub mikrosieciach. ABB twierdzi, że finansowanie będzie wspierać projekty badawczo-rozwojowe w Niemczech, Włoszech, Czechach, Finlandii, Norwegii, Polsce, Szwajcarii i kilku innych krajach europejskich.

"Cieszymy się ze współpracy z Europejskim Bankiem Inwestycyjnym, która odzwierciedla kluczową rolę elektryfikacji w transformacji energetycznej Europy. Jest to kolejne ważne potwierdzenie wysiłków ABB w zakresie innowacji i badań, które wspomaga transformację w kierunku społeczeństwa niskoemisyjnego" – mówi dyrektor finansowy ABB Timo Ihamuotila w komunikacie prasowym.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1