reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© BMZ Group
Przemysł elektroniczny |

BMZ i AGCO wspólnie stawią czoła branży rolniczej

BMZ Group, niemiecki ekspert w dziedzinie baterii, nawiązał strategiczną współpracę z AGCO Corporation, projektantem i producentem maszyn rolniczych. Współpraca ma na celu rozwój zrównoważonych rozwiązań dla rolnictwa.

Obie firmy będą wspólnie zaangażowane w innowacyjne działania, zrównoważony rozwój  oraz promowanie technologii elektrycznych i autonomicznych w rolnictwie. 

Dzięki wspólnemu wykorzystaniu doświadczenia AGCO w zakresie maszyn rozlicznych oraz BMZ w zakresie technologii akumulatorowych, obie firmy będą mogły sprostać wyzwaniom współczesnego rolnictwa. Równocześnie współpraca ta przyczyni się do zmniejszenia śladu węglowego w tej istotnej dla człowieka branży. 

Współpraca już przyniosła efekty – firmy stworzyły elektryczny ciągnik. Wspólna misja AGCO i BMZ polega właśnie na zaprojektowaniu i wyprodukowaniu ciągnika Fendt e100 Vario Battery Electric Tractor – specjalnie dostosowanego do ciężkich prac rolniczych i stanowiącego alternatywę dla tradycyjnego sprzętu zasilanego olejem napędowym.


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-2