reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Aixtron
Biznes |

Aixtron rozpoczyna budowę nowego centrum innowacji

Aixtron oficjalnie rozpoczął budowę nowego centrum innowacji w swojej siedzibie w Herzogenrath w Niemczech. Firma zainwestuje około 100 milionów euro w 1 000 mkw. clean room z dodatkową przestrzenią na wymagany sprzęt metrologiczny.

Pierwsze systemy mają zostać przeniesione do nowego budynku w drugiej połowie 2024 roku, a oficjalne przekazanie obiektu zaplanowano na początek 2025 roku.

"Właśnie całkowicie odnowiliśmy nasze portfolio dzięki udanej rodzinie produktów G10. Popyt ze strony naszych klientów jest już bardzo wysoki, tak więc jesteśmy w trakcie zwiększania wolumenu. Rozpoczynamy również prace nad kolejną generacją innowacyjnych rozwiązań technicznych. Dzięki temu będziemy z powodzeniem napędzać elektryfikację świata z megatrendami cyfryzacji, elektromobilności i efektywności energetycznej. Nowe centrum innowacji zapewnia nam niezbędne do tego możliwości" – mówi dr Felix Grawert, dyrektor generalny Aixtron.

Clean room w centrum innowacji będzie należał do klasy ISO 6, z możliwością rozszerzenia do ISO 4. Firma twierdzi, że nowa fabryka będzie jedną z najbardziej kompaktowych i złożonych fabryk półprzewodników na świecie - z dwoma podpoziomami. Pierwszy podpoziom pomieści na przykład szafy filtrów pompowych systemów, podczas gdy drugi obiektu pomieści wszystkie procesy i systemy wspierające całą infrastrukturę.

Taki sposób wykorzystania przestrzeni zwiększa wydajność cleanroomów nawet trzykrotnie w porównaniu z poprzednio stosowanymi.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1