reklama
© SKriware
Biznes |

Duńska firma kupi akcje polskiego Skriware

Shape Robotics, spółka z sektora EdTech, która może pochwalić się rekordowym wzrostem przychodów, prowadzi obecnie negocjacje ws. nabycia akcji polskiej spółki Skriware. Rozmowy powinny zakończyć się przed końcem grudnia 2023 roku.

Duńskie Shape Robotics, notowane wcześniej na NASDAQ First North, ma za sobą bardzo dobre trzy kwartały. Od początku od początku 2023 r. wypracowało 11,4 mln euro przychodów, dla porównania w analogicznym okresie 2022 roku były to 4,89 mln euro. Przychody spółki tylko za III kwartał 2023 r. wyniosły 3,87 mln euro, co stanowi wzrost o 39% r/r. Warto dodać, że 20 listopada tego roku Shape Robotics weszło na główny rynek NASDAQ w Kopenhadze. 

Prognozy pozostają optymistyczne – czwarty kwartał ma być równie owocny. W komunikacie prasowym podano nawet, że ze względu na skuteczną ekspansję na rynkach Europy Wschodniej i Środkowej Shape Robotics spodziewa się uzyskania rocznych przychodów rzędu 19,4-20,8 mln euro.

„Nasze wejście na główny parkiet NASDAQ w Kopenhadze zbiega się w czasie z finalnym etapem negocjacji, mających na celu przejęcie firmy Skriware, które mamy nadzieję zakończyć w przyszłym miesiącu. Podobnie jak Rumunia, Polska masowo inwestuje we wdrażanie rozwiązań technologicznych w edukacji, chcielibyśmy więc dostarczać nasze produkty na duży, polski rynek równie efektywnie, jak wcześniej w Rumunii. Nastawiamy się teraz na realizację strategicznych działań w krajach przeprowadzających najbardziej ambitne inwestycje w sektorze EdTech. W 2024 r. priorytetem będą dla nas rynki Bułgarii i Mołdawii” – mówi André Fehrn, dyrektor generalny Shape Robotics, w komunikacie prasowym.

Obecnie Shape Robotics prowadzi negocjacje warunków nabycia akcji polskiego EdTechu – Skriware, które mają się zakończyć do końca grudnia tego roku.

„Jesteśmy zdania, że planowana transakcja to odzwierciedlenie siły produktu, pozycji lidera w Polsce oraz potencjału zespołu Skriware. Dzięki temu ruchowi zapewnimy bardzo duże wsparcie - zespołowe i finansowe, w budowaniu międzynarodowych kanałów sprzedaży oraz uczynimy ze Skriware centrum rozwoju oprogramowania. Połączymy siły w celu budowania wspólnej wartości giełdowej lidera rynku EdTech w obszarze STEAM, druku 3D, robotyki i e-learningu dla szkół” – podsumowuje Karol Górnowicz, Prezes Skriware.

Shape Robotics chce wzmocnić swoją pozycję wiodącego dostawcy technologii edukacyjnych, realizacjami projektów oraz wejść na nowe rynki przy zastosowaniu sprawdzonych metod działania. Obecność na głównym parkiecie NASDAQ w Kopenhadze ma wspierać dalszy rozwój spółki, który jest dodatkowo stymulowany przez rosnące zapotrzebowanie na robotykę i rozwiązania cyfrowe w sektorze edukacji, podkreślono w komunikacie.

„Z punktu widzenia Shape Robotics silna reprezentacja w Polsce stanowi istotną przewagę strategiczną. Dzięki niej możemy wykorzystać potencjał tkwiący w naszych globalnych partnerstwach i współpracy z międzynarodowymi partnerami dystrybucyjnymi oraz zdobyć większy udział w rynku, niż gdybyśmy weszli na polski rynek niejako „z zewnątrz”” – wyjaśnia André Fehrn, CEO Shape Robotics.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1