reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Intel Corporation
Biznes |

150-200 patentów Intela powstaje rocznie w Gdańsku

Intel pojawił się w Polsce w 1993 roku i od tamtej pory zwiększa swoją obecność. Gigant technologiczny zawitał do Gdańska w 1999 roku, a niedawno otworzył nowy kampus, w którym na etacie pracuje ok. 2 500 osób oraz 1 500 na kontraktach. W przyszłości może się pojawić potrzeba zwiększenia gdańskiej załogi.

Na północy Polski mieści się największe w Europie centrym badawczo-rozwojowe Intela. Kampus w Gdańsku tworzy siedem budynków z 38 laboratoriami. Łącznie powierzchnia wynosi 6 tys. metrów kwadratowych. 

Jednym z najnowszych laboratoriów jest audio lab o powierzchni 800 metrów kwadratowych. To tam odbywa się testowanie dźwięków w laptopach, w tym m.in. rozpoznawanie głosów w komputerach osobistych. 

Intel swoimi inwestycjami w Irlandii, Magdeburgu i Wrocławiu dąży do stworzenia kompletnego łańcuchu dostaw. W Gdańsku mieści się zatem dział R&D amerykańskiego giganta - to, co zostanie wymyślone i zaprojektowane nad morzem, będzie produkowane we Wrocławiu. Taka relacja ziści się najprawdopodobniej za trzy lata. 

Są zatem duże szanse, że gdański kampus rozbuduje się w przyszłości. Ryszard Dyrga, general manager Intela w Polsce, zwrócił uwagę, że oczekiwania rynku są i będą wciąż rosły, dlatego „zatrudnienie może być większe o 1000-2000 osób”. 

Należy podkreślić, że gdański zespół Intela tworzy rocznie ok. 150-200 patentów, które są potem wykorzystywane w na całym świecie. 


reklama
Załaduj więcej newsów
June 13 2024 13:49 V22.4.55-1