reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Applied Materials
Biznes |

Applied Materials objęte dochodzeniem

Applied Materials, firma produkująca sprzęt półprzewodnikowy, jest objęta dochodzeniem prowadzonym w Stanach Zjednoczonych w związku z potencjalnym naruszeniem ograniczeń eksportowych w związku z dostawami dla chińskiej firmy SMIC.

Applied Materials stało się przedmiotem dochodzenia prowadzonego przez Departament Sprawiedliwości w związku z wysyłką sprzętu do SMIC przez Koreę Południową bez zezwoleń eksportowych, poinformowały Agencję Reutera trzy źródła. Jedno ze źródeł podało, że sprzęt jest wart setki milionów dolarów.

Na początku października 2022 r. Stany Zjednoczone wprowadziły szereg nowelizacji dotyczących eksportu półprzewodników i powiązanych z nimi technologii do Chin, o czym wcześniej informował Evertiq. Obostrzenia zostały wprowadzone, by ograniczyć przepływ amerykańskiej technologii, która mogłaby zostać wykorzystana do wzmocnienia chińskiego potencjału wojskowego i wywiadowczego. Na początku tego roku amerykańskie departamenty sprawiedliwości i handlu uruchomiły nawet grupę zadaniową w celu zbadania i ścigania naruszeń kontroli eksportu.

W październiku 2022 r. firma Applied Materials poinformowała, że otrzymała wezwanie do sądu od prokuratury amerykańskiej w Massachusetts w celu udzielenia informacji na temat niektórych przesyłek klientów z Chin, czyli klientów w Chinach. W oświadczeniu SEC firma stwierdziła, że "współpracuje z rządem i pozostaje zaangażowana w przestrzeganie przepisów i globalnych regulacji, w tym kontroli eksportu i przepisów handlowych".

Biuro prokuratora USA w Bostonie oświadczyło Agencji Reutera: "Nie potwierdzamy ani nie zaprzeczamy dochodzeniom". Jednak dwa źródła potwierdziły jakoby śledztwem mieli zajmować się prokuratorzy z Wydziału Bezpieczeństwa Narodowego.


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-2
reklama
reklama