reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© TME
Biznes |

TME inwestuje i ogłasza przetargi

Założony w 1990 roku Transfer Multisort Elektronik jest jednym z najszybciej rozwijających się globalnych dystrybutorów komponentów elektronicznych, elektromechanicznych, automatyki przemysłowej oraz wyposażenia miejsc pracy. Potwierdzają to choćby ogłoszone kilka dni temu przez TME dwa przetargi.

Polskie przedsiębiorstwo z siedzibą w Łodzi zatrudnia obecnie ponad 1 300 pracowników w centrali w Polsce oraz spółkach zależnych w innych krajach: Chinach, Czechach, na Słowacji, w Niemczech, Rumunii, Hiszpanii, Holandii, USA, we Włoszech, Wielkiej Brytanii i na Węgrzech. 

TME, choć rozwija się od ponad 30 lat, to wciąż nie zwalnia tempa i nabiera coraz korzystniejszego wiatru w żagle. Teraz przedsiębiorstwo postanowiło zainwestować w nową linię transportową – system przenośników oraz w automatyczny magazyn wysokiego składu, który byłby obsługiwany przez roboty mobilne. 

W ogłoszeniu przetargowym czytamy, że przenośniki będą miały za zadanie odbierać kontenerki z towarami z magazynu automatycznego i transportować je zgodnie z zaprojektowanym systemem przez poszczególne operacje związane z kompletacją towarów w magazynie TME.

Z kolei automatyczny system wysokiego składowania byłby dedykowany kontenerom o wysokości do 12 m, a także obsługiwany przez roboty mobilne. Musiałby ponadto współpracować z aktualnie wdrażaną technologią. 

TME zaznacza, że wystosowane zapytania ofertowe publikowane są w związku z planowaną przez firmę inwestycją, o której dofinansowanie w ramach działania A2.1.1 – Inwestycje wspierające robotyzację i cyfryzację w przedsiębiorstwach KPO zamierza się ubiegać. TME zaznacza, że podejmując się tych inwestycji, chce realizować przedsięwzięcia polegające na wdrażaniu rozwiązań przyczyniających się do transformacji cyfrowej, w szczególności projektów związanych z robotyzacją, sztuczną inteligencją lub cyfryzacją procesów, technologii, produktów lub usług.


reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama