reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
© Pixabay
Przemysł elektroniczny |

Kolejna chińska firma stawia na Węgry

Wasion, wiodący producent inteligentnych liczników energii elektrycznej, zdecydował się zainwestować ponad 10,5 mln euro na Węgrzech, gdzie utworzy nie tylko nowy zakład produkcyjny, ale również globalne centrum badawczo-rozwojowe. Na lokalizację wybrano miejscowość Gödöllő, położoną w komitacie Peszt, 30 km na zachód od Budapesztu.

Inwestycja o wartości 10,5 mln euro na początku przyniesie ponad 100 nowych miejsc pracy, a do 2027 roku - 200. Będzie to w pełni automatyzowana fabryka inteligentnych systemów pomiarowych o powierzchni 7 000 metrów kwadratowych, utworzonej w dawnej fabryce firmy Itron.

Na Węgrzech Wasion będzie nie tylko produkować inteligentne narzędzia pomiarowe, ale utworzy również swoje szóste globalne centrum badawczo-rozwojowe.

Zakład ma zostać uruchomiony w pierwszym kwartale 2024 roku, a do 2025 roku ma osiągnąć roczną zdolność produkcyjną ponad 1 miliona sztuk inteligentnych liczników. 

Firma twierdzi, że inwestycja jest zgodna z długoterminową wizją Wasion, która ma na celu zrównoważony wzrost - zwiększenie przychodów ze sprzedaży, tworzenia miejsc pracy o wysokiej wartości dodanej oraz przyczynienie się do rewitalizacji gospodarczej sektora energetycznego.

Wasion jest obecne w 20 krajach na całym świecie, koncentrując się na działalności w obszarze pomiaru energii, magazynowania energii, rozwiązań dla inteligentnych miast i usług big data. 


reklama
reklama
Załaduj więcej newsów
May 14 2024 07:33 V22.4.46-1
reklama
reklama